محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی برق

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی برق

******** ورود به قسمت مهندسی برق و الکترونیک فروشگاه مهندس یار ********

محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی مکانیک 

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی مکانیک 

******** ورود به قسمت مهندسی مکانیک فروشگاه مهندس یار ********

 

 
 

دانلود مقاله معایب بلوکهای یونولیتی با عرض بيش از پنجاه سانتی متر

مهندس يار

پلاستوفوم در ایران بنام یونولیت شناخته می‌شود که نام اصلی آن پلی‌استیرن انبساطی (Polystyrene) و یا پلاستوفوم است، نوعی پلیمر سفید رنگ و عایق رطوبت و صدا و حرارت است که از فرایندهای پتروشیمی تهیه می‌شود. پلی استیرن در سال ۱۸۳۹ توسط ادوارد سیمون کشف گریدید. و در سال ۱۹۵۹ بوسیله کمپانی کوپر پلی ستیرن انبساطی تولید گردید. از این ماده برای عایق‌سازی، ساخت وسایل نیازمند عایق حرارتی و بسته‌بندی ابزار حساس الکتریکی، الکترونیکی و مکانیکی استفاده می‌شود.

بسته به کاربرد، چندین نام تجاری و علمی برای یونولیت استفاده می‌شود که از رایج‌ترین آنها می‌توان به «پلی‌فوم» و «استایروفوم» اشاره کرد. از کاربرد های آن می توان به موارد زیر نام برد:

  • ساخت سردخانه
  • ساخت استودیوهای صدا برداری
  • مناسب برای صداگیری در فضاهای دارای آلودگی‌های بالای صوتی
  • مناسب برای عایق سازی دیوارها
  • مناسب برای ساخت ماکت و کاردستی و تابلو اعلانات
  • مناسب برای ساخت دکور و فضاسازی‌های موقت
  • مناسب برای ساخت سازه‌های سبک

بلوك های یونولیتی «پلی استایرن» به عرض 65 – 70 سانتی متری مدتی است كه برای ساختمان سازی وبخصوص در آپارتمان های بلند به دلیل سبكی، كم هزینه بودن، كاهش تعداد تیرچه ها، كاهش حجم بتن مورد استقبال مالكین و انبوه سازان قرار گرفته است. این بلوك ها در دو نوع «قابل اشتعال» و «غیر قابل اشتعال» مطرح میشود كه اكثرا” یونولیت قابل اشتعال بوده و بنام یونولیت غیر قابل اشتعال به بازار عرصه می گردد.

امروزه استفاده از بلوک‌های پلی استایرن کندسوز(E.P.S) به جای بلوکهای سقفی سیمانی وانواع مشابه آن با توجه به خواص فیزیکی وشیمیایی خاص این محصول نظیرسبکی وزن، سهولت وسرعت بیشتردراجرا، نیاز کمتر به استفاده ازتیرچه‌های نگهدارنده و نیروی انسانی می‌باشد که باعث استقبال مهندسین، مشاوران ودست اندرکاران صنعت ساختمان در استفاده از بلوک‌های یونولیت شده است.

مقاله معایب بلوکهای یونولیتی با عرض بيش از پنجاه سانتی متر نوشته آقای حسین اصلانی به بررسی این معایب پرداخته شده است.


راهنمای خرید از وب سایت مهندس یار

عضویت در کانال تلگرام مهندس یار

صفحه اینستاگرام مهندس یار مهندسی عمران  آموزش طراحی سایت و برنامه نویسی آموزش تعمیر خودرو و جوشکاری


آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح

آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح ویرایش سوم

این نرم افزار آموزشی مفاهیم مختلف درس های استاتیک و مقاومت مصالح را به صورت گرافیکی و با استفاده از انیمیشن و تصویر به صورت کاملاً مفهومی آموزش می دهد (100% به زبان فارسی، مالتی مدیا). همچنین با استفاده از ده ها مثال و مساله نمونه حل شده در این مجموعه آموزشی می توانید مهارت های لازم برای حل مسائل این درس های مهم را به دست آورید.

دانلود نمونه درس های آموزشی و مشاهده مشخصات کامل

 

مزیت های تکنولوژی آموزشی مالتی مدیا:

در این روش آموزشی به علت کار در محیط گرافیکی و تصویری، آموزش های ارائه شده برای کاربر کاملاً ملموس است. سرعت یادگیری و ماندگاری مطالب بیشتر بوده و کاربر می تواند در صورت نیاز به دفعات مطالب آموزشی را به سادگی مرور کند. در نتیجه به کارگیری این روش باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت آموزش می گردد.


 

درباره نویسنده

وب سایت مهندس یار به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی اطلاعات فنی مهندسی در کشور روزانه میزبان هزاران دانشجو و مهندس رشته های گوناگون می باشد. برای ادامه این راه نیازمند همکاری و همفکری شما عزیزان می باشیم.
با تشکر
مدیریت گروه نرم افزاری مهندس یار
تلفن مشاوره و ثبت سفارش: 02166576264

ارسال های دیگر | مشاهده وب سایت admin

 

1 نظر

 

 

نظر خود را ارسال کنید

ضروری

ضروری

انتخابی