محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی برق

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی برق

******** ورود به قسمت مهندسی برق و الکترونیک فروشگاه مهندس یار ********

محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی مکانیک 

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی مکانیک 

******** ورود به قسمت مهندسی مکانیک فروشگاه مهندس یار ********

 

 
 

آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی

ABA QUS 600 x 300 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی

Abaqus را می توان پرکاربردترین نرم افزار تحلیل المان محدود و یا Finite Element در حال حاضر دانست. علاوه بر قابلیت های گسترده ای که Abaqus در انجام انواع تحلیل ها مانند آنالیز تنش و جابجایی، انتقال حرارت، تغییر شکل الاستیک و پلاستیک، آنالیزهای دینامیکی و مودال دارد می توان از ویژگی های منحصر به فرد آباکوس به قابلیت مدلسازی دو بعدی و سه بعدی بسیار پیشرفته در داخل محیط نرم افزار، انجام عملیات ویرایشی بر روی مدل هندسی، بارگذاری ها و شرایط مرزی مساله و انجام مجدد تحلیل المان محدود اشاره نمود.
این قابلیت های گسترده و قدرتمند و گسترده موجب شده که آباکوس در حال حاضر به نرم افزار شماره یک برای انجام انواع آنالیز های المان محدود در زمینه مهندسی مکانیک و مهندسی عمران تبدیل گردد. در این قسمت قصد داریم یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی مالتی مدیا و به زبان فارسی در رابطه با نرم افزار Abaqus را معرفی نماییم.
در این محصول که تولید شرکت مکانیک نوین می باشد، از ابتدایی ترین مراحل که شروع مدلسازی در ماژول Part از نرم افزار آباکوس می باشد تا مراحل پیشرفته مانند آنالیزهای کوپله را به صورت گام به گام و تصویری (فیلم آموزشی) فرا خواهید گرفت. این مجموعه شامل 18 پروژه تحلیلی کاربردی از مدلسازی ابتدایی تا تحلیل نتایج می باشد و عناوین سرفصل های آن به شرح زیر می باشد:

*** دانلود یک نمونه درس آموزشی ***

فصل اول: آشنایی با نرم افزار آباکوس
در این فصل با ماژول های کاری Abaqus آشنا شده و با اصول اولیه طراحی دو بعدی، اندازه و قید گذاری آشنا خواهید شد.
فصل دوم: مدلسازی دو بعدی و سه بعدی در Abaqus
برای انجام هر تحلیل در آباکوس باید ابتدا مدل هندسی مساله را ایجاد کنیم. برای انجام این کار باید پس از تعیین نوع مدل هندسی (یک بعدی، دو بعدی، پوسته ای یا Shell، سه بعدی)، با استفاده از مجموعه دستورات ماژول Part مدل هندسی را به وجود بیاوریم. در ادامه با وارد شدن به ماژول Assembly یک مجموعه مونتاژی را از این مدل ایجاد خواهیم کرد.

فصل سوم: پروژه تحلیل خرپا (Truss) تحت نیروی متمرکز

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
در این پروژه برای مدلسازی خرپا از المان های یک بعدی یا Beam استفاده می گردد. در ادامه بارگذاری متمرکز و همچنین  شرایط مرزی بر روی تکیه گاه های خرپا قرار داده می شود. در نهایت با حل مساله و بررسی نتایج نیرو و تنش عمودی هریک از اعضای خرپا و جابجایی آن ها به دست خواهد آمد.

فصل چهارم: تحلیل تنش تیر یکسر گیردار

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
در این پروژه بیشتر هدف آشنایی با نحوه مدلسازی سه بعدی و المان های سه بعدی می باشد. مدل مساله یک تیر مکعب شکل می باشد که از انتها به تکیه گاه خود ثابت شده و انتهای دیگر تیر تحت بارگذاری فشاری می باشد. هدف مساله یافتن حد اکثر تنش معادل فون مایسز در تیر و همچنین جابجایی نقاط مختلف تحت این بارگذاری می باشد.

فصل پنجم: آنالیز تنش صفحه ای (Plane Stress) در صفحه ای با یک سوراخ

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
در این مساله از تکنیک تقارن محوری برای کم کردن حجم مدلسازی و تحلیل استفاده کرده فقط یک چهارم مساله را مدل خواهیم کرد. همچنین با توجه به پوسته ای بودن مدل از المان Shell استفاده می کنیم. آشنایی با مفهوم تمرکز تنش و یا Stress Concentration یکی از اهداف این پروژه می باشد.

فصل ششم: آنالیز یک قطعه لولایی سه بعدی تحت بارگذاری گسترده فشاری

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
هدف از این مثال آشنایی با نحوه بارگذاری فشاری از نوع گسترده در ماژول Load از نرم افزار Abaqus می باشد. در این مثال تنش و جابجایی های یک قطعه لولا شکل که یک انتهای آن ثابت شده است در اثر باگذاری از نوع Pressure به دست خواهد آمد.

فصل هفتم: تحلیل تنش تماسی بین دو قطعه فلزی

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
یکی از قابلیت های مهم آباکوس یافتن تنش های غیر خطی ناشی از تماس دو قطعه با یکدیگر می باشد. در این مثال با استفاده از دستور Interactions در ماژول Step خصوصیات تماس بین یک قطعه دایره ای و یک صفحه را تعریف کرده و بعد از بارگذاری به بررسی تنش ها خواهیم پرداخت.

فصل هشتم: بررسی تنش در اطراف یک ترک (Crack)

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
یکی از مباحث مهم در مکانیک شکست (Fracture Mechanics)، موضوع ضریب شدت تنش (Stress Intensity Factor) در اطراف یک ترک می باشد. یافتن این ضریب برای تشخیص نحوه گسترش ترک (Crack Propagation) لازم می باشد. در این مثال از دستور Assign Seam برای تعریف ترک استفاده کرده و همچنین با نحوه تعریف یک مسیر برای تعیین نحوه نمایش خروجی مساله استفاده می کنیم.

فصل نهم: بررسی کمانش یک Plate (صفحه فلزی)

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
همانطور که می دانید اعضای سازه ای وقتی در معرض بار فشاری محوری قرار بگیرند دچار Buckling و یا کمانش می شوند. در این حالت به دست آوردن مود و یا شکل کمانش و بار متناظر با هریک از این مود ها هدفی است که بعد از تحلیل نتایج به دست خواهد آمد.

فصل دهم: تحلیل مودال یک چرخدنده

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
یکی از آنالیزهای دینامیکی بسیار مهم که در نرم افزار Abaqus انجام می دهیم آنالیز مودال می باشد. در واقع با انجام این کار مقدار فرکانس طبیعی برای هر یک از مودهای ارتعاشی سازه مورد نظر را پیدا کرده و سپس شکل ارتعاش را هم به صورت انیمیشن ملاحظه می کنیم.

فصل یازدهم: انتقال حرارت دائمی در یک جسم

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
وقتی که قسمت های مختلف یک جسم در تماس با منابع حرارتی با دمای متغیر قرار بگیرند، پس از مدتی توزیع حرارت در جسم مورد نظر به حالت پایدار و یا دائمی در خواهد آمد. در نرم افزار آباکوس می توانیم با اعمال شرایط مرزی از نوع درجه حرارت به سطوح مختلف ماده مورد نظر، نحوه توزیع حرارت در حالت پایدار را به صورت کانتور مشاهده نماییم. در این مثال نحوه اعمال شرایط مرزی از نوع شار حرارتی و یا Heat Flux را نیز فرا خواهید گرفت.

فصل دوازدهم: انتقال حرارت گذرا
در این مثال توزیع حرارت در یک مکعب آلومینیومی را قبل از رسیدن به حالت پایدار بررسی می کنیم. در واقع در این حالت، توزیع حرارت تابعی از زمان بوده و متغیر می باشد.

فصل سیزدهم: استفاده از تکنیک تقارن محوری در ساده سازی و شبیه سازی تحلیل فشاری قطعه نیمه فلزی – نیمه لاستیکی با توجه به داده های تست تجربی

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
در این مثال به تحلیل یک ماده هایپر الاستیک که بین دو قطعه فولادی قرار گرفته و تحت فشار است خواهیم پرداخت. همانطور که مشخص است در این مثال می توانید نحوه تعریف خصوصیات یک قطعه بر اساس اطلاعات تست های تجربی را فرا بگیرید.

فصل چهاردهم: شبیه سازی فرآیند پرس یک استوانه آلومینیومی در داخل دستگاه پرس

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
یکی از کاربردهای مهم آباکوس در موضوع شکل دهی فلزات می باشد. در این مثال یک استوانه آلومینیومی که بین کف قالب و فک دستگاه پرس قرار داشته و تحت بار فشاری محوری است را تحلیل خواهیم نمود. این آنالیز در 5 مرحله انجام خواهد شد.

فصل پانزدهم: شبیه سازی نورد گرم یک قطعه استوانه ای

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
یکی از ویژگی های مهم آباکوس انجام آنالیزهای کوپله می باشد. منظور از کوپله ترکیب دو یا چند آنالیز با یکدیگر و بررسی اثر ترکیبی آن ها بر روی ماده مورد نظر می باشد. در این مثال نیز با انجام یک آنالیز کوپله از نوع کوپل حرارت و جابجایی آشنا خواهید شد که شامل تغییر شکل پلاستیک می گردد.

فصل شانزدهم: کمانش سازه بال هواپیما مرکب از تیر و پوسته

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
در این بخش یک سازه ترکیبی را بررسی می کنیم. سازه مورد یک پوسته فلزی مربوط به سطح خارجی بال هواپیما است که از داخل توسط تیغه های تقویتی در برابر بار فشاری مقاومت می کند. هدف مساله یافتن نیروی کمانش این سازه مرکب تحت بار فشاری محوری می باشد.

فصل هفدهم: آموزش تحلیل مواد مرکب (کامپوزیت) در Abaqus

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
در این مثال یک پنل کامپوزیتی 10 لایه از جنس گلس – اپوکسی با شرایط مرزی چهار طرف لولا داریم که گلوله ای صلب با سرعت 280 متر بر ثانیه به آن برحورد می کند. هدف مساله بررسی معیار شکست و نتایج حاصل از برخورد می باشد. نکته مهم این پروژه فراگیری نحوه مدل کردن قطعات کامپوزیتی در آباکوس می باشد.

فصل هجدهم: مکانیک شکست و تحلیل ترک در یک استوانه بتنی

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
در این پروژه نحوه توزیع تنش در اطراف یک ترک موجود بر روی یک استوانه بتنی نمایش داده خواهد شد. هدف نهایی مساله نیز یافتن ضرایب شدت تنش می باشد.
فصل نوزدهم: آموزش شبیه سازی برخورد توپ تنیس با راکت و بازگشت آن

 آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
مدل این مساله از سه قسمت تشکیل می شود: توپ انعطاف پذیر، قاب راکت (صلب) و تورهای خرپایی انعطاف پذیر. نکته این مساله کوپل کردن دو آنالیز با یکدیگر یعنی برخورد (Contact) و جابجایی می باشد. در این مثال توپ با زاویه و سرعت مشخص به مجموعه تور و قاب برخورد کرده و پس از تغییر شکل (Deformation) ناشی از برخورد باز می گردد. در این پروژه از المان های مخصوص مدلسازی برخورد استفاده خواهد شد.

abaqus آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی
سفارش محصول و پرداخت آنلاین مبلغ سفارش با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب (قیمت  =25000 تومان – ارسال سریعتر، هزینه کمتر!):

Online آموزش جامع Abaqus به زبان فارسی

همچنین برای خرید لینک های دانلود این مجموعه آموزشی با قیمت 25000 تومان روی گزینه زیر کلیک نمایید (فقط قسمت آموزشی):

فروشگاه مهندس یار

وضعیت کالا: موجود Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95

 Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95 توجه 1: محصولات معرفی شده از سمت مهندس یار، به دقت از میان ده ها محصول موجود در بازار انتخاب می شوند، به طوری که اولاً دارای بالاترین کیفیت آموزش بوده و نکات کاربردی را به کاربران آموزش دهند. همچنین ضمانت عملکرد و پشتیبانی محصولات هم توسط این مجموعه مورد تاکید و توجه می باشد. پس از دریافت محصول سفارش داده شده در صورت وجود هر مشکلی می توانید با شماره تماس ذکر شده در پشت جلد مجموعه آموزشی تماس حاصل فرمایید.

Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95 توجه 2: علت حذف سفارش به صورت پرداخت در محل: با توجه به مشکلات عدیده ای که برای سفارشات پرداخت در محل به وجود آمده است (از قبیل طولانی شدن مراحل ارسال به علت سیر مراحل اداری در این حالت، برگشتی بالا به علت عدم مراجعه مامورین اداره پست به آدرس مشتری، هزینه ارسال بیشتر به علت اخذ هزینه خدمات و ارزش افزوده از مشتری، عدم تحویل گیری سفارش از طرف برخی افراد بی مسئولیت و …) که نارضایتی مشتریان را به دنبال داشته است، از ابتدای سال 94 این حالت حذف شده و سفارش محصولات فقط به صورت پرداخت آنلاین مقدور می باشد. در این حالت سفارشات سریعتر و با هزینه کمتر به مشتریان ارسال شده و درصد برگشتی ها نیز نزدیک به صفر می باشد. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای خرید مراجعه فرمایید.

Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95 مشاوره و پشتیبانی: با تماس با بخش فروش شرکت مهندس یار با شماره 66565949 در صورتی که هر سوالی در ارتباط با نحوه سفارش محصولات و سایر خدمات مجموعه داشته باشید در خدمت شما می باشیم.

پشتیبانی مهندس یار


راهنمای خرید از وب سایت مهندس یار

عضویت در کانال تلگرام مهندس یار

صفحه اینستاگرام مهندس یار مهندسی عمران  آموزش طراحی سایت و برنامه نویسی آموزش تعمیر خودرو و جوشکاری


آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح

آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح ویرایش سوم

این نرم افزار آموزشی مفاهیم مختلف درس های استاتیک و مقاومت مصالح را به صورت گرافیکی و با استفاده از انیمیشن و تصویر به صورت کاملاً مفهومی آموزش می دهد (100% به زبان فارسی، مالتی مدیا). همچنین با استفاده از ده ها مثال و مساله نمونه حل شده در این مجموعه آموزشی می توانید مهارت های لازم برای حل مسائل این درس های مهم را به دست آورید.

دانلود نمونه درس های آموزشی و مشاهده مشخصات کامل

 

مزیت های تکنولوژی آموزشی مالتی مدیا:

در این روش آموزشی به علت کار در محیط گرافیکی و تصویری، آموزش های ارائه شده برای کاربر کاملاً ملموس است. سرعت یادگیری و ماندگاری مطالب بیشتر بوده و کاربر می تواند در صورت نیاز به دفعات مطالب آموزشی را به سادگی مرور کند. در نتیجه به کارگیری این روش باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت آموزش می گردد.


 

درباره نویسنده

وب سایت مهندس یار به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی اطلاعات فنی مهندسی در کشور روزانه میزبان هزاران دانشجو و مهندس رشته های گوناگون می باشد. برای ادامه این راه نیازمند همکاری و همفکری شما عزیزان می باشیم.
با تشکر
مدیریت گروه نرم افزاری مهندس یار
تلفن مشاوره و ثبت سفارش: 02166576264

ارسال های دیگر | مشاهده وب سایت admin

 

 

 

نظر خود را ارسال کنید

ضروری

ضروری

انتخابی