محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی برق

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی برق

******** ورود به قسمت مهندسی برق و الکترونیک فروشگاه مهندس یار ********

محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی مکانیک 

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی مکانیک 

******** ورود به قسمت مهندسی مکانیک فروشگاه مهندس یار ********

 

 
 

مهندسی ترین پل جهان – پل اورساند

پل” اورساند” Öresund نام پلی استراتژیک به طول ۷.۸ کیلومتر است که کشورهای سوئد و دانمارک(شهرهای مالمو و کپنهاگ) را بهم پیوند می دهد. این پل که دارای ۷.۸ کیلومتر طول و ۲۳.۵ متر عرض است و بلندترین پل معلق اروپا نیز محسوب می شود.پل اورساند دارای دو طبقه می باشد که طبقه نخست آن مخصوص عبور و مرور وسایل نقلیه و طبقه زیرین آن برای عبور قطار پیش بینی شده است.عملیات ساخت پل اورساند از سال ۱۹۹۵ میلادی آغاز شد و چهار سال بطول انجامید.این پل در دوم جولای سال ۲۰۰۰ میلادی رسماً افتتاح شد و عبور و مرور در آن جریان یافت.

هدف اصلی از ساخت این پل، اتصال دو شهر مالمو سوئد و کپنهاگ دانمارک و افزایش مبادلات اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور بود. همچنین با ساخت این پل، مردمی که در شهر مالمو زندگی می کردند (به دلیل وجود نرخ بیکاری بیشتر در مالمو) برای کار به کپنهاگ می آمدند ولی برای اسکان خود مجددا به مالمو باز می گشتند و بدین شکل به تعامل فرهنگی و اقتصادی بین دو کشور کمک قابل توجهی می کردند. پیدا کردن کار مناسب در دانمارک به مراتب از پیدا کردن کار مناسب در سوئد راحت تر و قیمت اجاره خانه در سوئد به مراتب از دانمارک ارزانتر است. بهمین دلیل در حدود یک سوم جمعیت شهر مالمو در سوئد متولد نشده اند. همچنین، تاسیس دانشگاه مالمو Malmö University و وجود پل اورساند موجب شد تا تعداد دانشجویان خارجی در این شهر جنوبی سوئد افزایش یابد. بر طبق آمارها، در حدود ۱۶۰۰۰ نفر روزانه به قصد سفرهای کاری از این پل عبور و مرور می کنند و در حدود ۹۰۰۰ نفر شهروند سوئدی مقیم شهر مالمو هم اکنون وجود دارند که در دانمارک متولد شده اند. این تعداد شهروند در سال ۲۰۰۰ میلادی و قبل از ساخت پل در حدود ۳۳۰۰ نفر بود.

پل اورساند

پروژه ارتباط سوئد و دانمارک که طرح آن نخستین بار توسط دانمارکی ها به دولت سوئد پیشنهاد شد از ساخت یک پل معلق(پل اورساند)، یک تونل و یک جزیره و یک شبه جزیره مصنوعی تشکیل می شود.
یک جزیره مصنوعی( Peberholm) در بخش دانمارک از طریق یک تونل  زیردریایی چهارکیلومتری(تونل Drogden) به یک شبه جزیره مصنوعی در Kastrup متصل شده است. این جزیره و شبه جزیره از میلیونها مترمکعب سنگ و سیمان و از لایروبی بستر دریا ساخته شده است . علت ساخت جزیره مصنوعی، اتصال تونل به پل اورساند بوده است. ساخت پل اورساند حدودا ۶ میلیون دلار، ساخت تونل ۴ میلیون دلار و ساخت جزیره مصنوعی ۲ میلیون دلارآمریکا هزینه دربر داشته است.

گالری عکس و خلاصه توضیحات:

پل اورساند کجای دنیا واقع شده است؟ (عکس)

این پل همانطور که گفته شد وصل کننده ی سوئد و دانمارک است اما شاید عکس زیر نشان گر عظمت پروژه باشد

از بهترین ویژگی این پل بخش زیر دریایی آن است که تونلهایی را برای عبور خودرو ها تعبیه کردند:(عکس)

جزیره های مصنوعی زیبایی که در ورودی و خروجی تونل های ساخته شده است

نمایی کامل از پل و گویای نحوه ساخت


راهنمای خرید از وب سایت مهندس یار

عضویت در کانال تلگرام مهندس یار

صفحه اینستاگرام مهندس یار مهندسی عمران  آموزش طراحی سایت و برنامه نویسی آموزش تعمیر خودرو و جوشکاری


آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح

آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح ویرایش سوم

این نرم افزار آموزشی مفاهیم مختلف درس های استاتیک و مقاومت مصالح را به صورت گرافیکی و با استفاده از انیمیشن و تصویر به صورت کاملاً مفهومی آموزش می دهد (100% به زبان فارسی، مالتی مدیا). همچنین با استفاده از ده ها مثال و مساله نمونه حل شده در این مجموعه آموزشی می توانید مهارت های لازم برای حل مسائل این درس های مهم را به دست آورید.

دانلود نمونه درس های آموزشی و مشاهده مشخصات کامل

 

مزیت های تکنولوژی آموزشی مالتی مدیا:

در این روش آموزشی به علت کار در محیط گرافیکی و تصویری، آموزش های ارائه شده برای کاربر کاملاً ملموس است. سرعت یادگیری و ماندگاری مطالب بیشتر بوده و کاربر می تواند در صورت نیاز به دفعات مطالب آموزشی را به سادگی مرور کند. در نتیجه به کارگیری این روش باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت آموزش می گردد.


 

درباره نویسنده

وب سایت مهندس یار به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی اطلاعات فنی مهندسی در کشور روزانه میزبان هزاران دانشجو و مهندس رشته های گوناگون می باشد. برای ادامه این راه نیازمند همکاری و همفکری شما عزیزان می باشیم.
با تشکر
مدیریت گروه نرم افزاری مهندس یار
تلفن مشاوره و ثبت سفارش: 02166576264

ارسال های دیگر | مشاهده وب سایت admin

 

3 نظر

 

 

نظر خود را ارسال کنید

ضروری

ضروری

انتخابی