محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی برق

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی برق

******** ورود به قسمت مهندسی برق و الکترونیک فروشگاه مهندس یار ********

محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی مکانیک 

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی مکانیک 

******** ورود به قسمت مهندسی مکانیک فروشگاه مهندس یار ********

 

 
 

دانلود فیلم های آموزشی نرم افزار LabVIEW به زبان فارسی

مهندس یار

LabVIEW یک زبان برنامه نویسی گرافیکی است که توسط شرکت نشنال اینسترومنتس طراحی شده است و کاربرد آن بیشتر در سامانه‌های تست، اخذ داده، کنترل و پایش رایانه‌ای است. LabVIEW تشکیل شده از حروف اول کلمات عبارت میزکار مهندسی ابزارهای مجازی آزمایشگاهی است.
نرم افزار LABVIEW تحولی اساسی و نوین در شیوه های زبانهای برنامه نویسی ایجاد کرده است. برنامه نویسان labview بدون نوشتن هیچ کدی برنامه های قدرتمندی را تنها با ابزارهای گرافیکی موجود در برنامه ایجاد می کنند. Labview در واقع ابزار یک میزکار (Workbench) مهندسی است که حالت پیشرفته یک زبان برنامه نویسی گرافیکی است و زمان زیادی از تولد آن نمیگذرد .
Base برنامه نویسی مطابق با اصطلاحات مهندسی بنا شده است و به همین دلیل کار کردن با آن بسیار راحت است و این قدرت را به فرد می دهد که ایده ذهنی خود را بدون درگیر شدن با اصول و کلمات برنامه نویسی مبتنی بر متن پیاده سازی کند و نتیجه آنرا تحلیل نماید .
این فیلم آموزشی در ۲۰ قسمت به معرفی‌ نرم افزار LabVIEW پرداخته است و همچنین از مثال‌ های متنوع جهت آموزش این نرم افزار بهره گرفته است. در ادامه با قسمت های مختلف این فیلم آموزشی آشنا خواهید شد .

 • بخش اول این فیلم به معرفی نرم افزار LabVIEW و باز کردن فایل ها و کار با VI می پردازد . همچنین این در این قسمت با ارائه یک مثال طریقه وارد کردن ابزارها و المان ها و شبیه سازی سیستم را توضیح می دهد .

 

 • بخش دوم به آموزش اولیه کار با Blank VI در LabVIEW می پردازد . همچنین به بررسی اجمالی پالت ابزارها در LabVIEW پرداخته و سپس وارد مبحث کنترل پالت در LabVIEW می شود . در این قسمت از آموزش LabVIEW شما با نحوه ایجاد پروژه و کار با ابزارهای مختلف در LabVIEW آشنا می شوید و با ارائه مثالی شما قادر به انجام پروژه های ساده در LabVIEW خواهید بود .

 

 • بخش سوم اختصاص به معرفی فانکشن ها دارد . فانکشن پلت در پنجره بلوک دیاگرام، مجموعه کتابخانه های مختلفی است که هر یک از توابع آن وظیفه خاصی را انجام می دهد . مثلاً شما می توانید از کتابخانه Structures حلقه های while و for و . . . را در برنامه خود مورد استفاده قرار دهید . می توان با قرار دادن سایر توابع در داخل و یا در کنار هم خروجی مورد نظر خود را ایجاد نماییم .

 

 • بخش چهارم نیز به توضیح SubVI می پردازد . در واقع SubVI یک زیر برنامه است که شما می تواند در جای جای برنامه از آن استفاده نمایید . SubVI می تواند اطلاعات اصلی و خام را از برنامه گرفته و جواب حاصل را به برنامه باز فرستد . بدین ترتیب می توان از حجم برنامه کاسته و خطا یابی را به سهولت انجام داد .

 

 • بخش پنجم و ششم طرزکار حلقه ها و عبارات شرطی را مورد بحث قرار می دهد . در زبان های برنامه نویسی مبتنی بر متن حلقه ها (مانند for – while) و عبارات شرطی (مانند if) نقش بسزایی در برنامه های دارند . LabVIEW نیز از این قاعده مستثنی نیست . تفاوت LabVIEW با سایر زبان های گرافیکی بودن آن است و برنامه نویسی در آن کاملاً گرافیکی می باشد .

 

 • بخش هفتم String & Boolean . این جلسه ابتدا به تشریح متغیر های Boolean که بلوک های منطقی را در خود جای داده است پرداخته و سپس با ارائه یک مثال به توضیح چگونگی عملکرد عناصر این کتابخانه می پردازد . کتابخانه بعدی پالت String است که در این جلسه آموزش داده خواهد شد . String ها در واقع کاراکترها و متن ها را در خود جای می دهند و ما می توانیم از آنها برای آنالیز داده های متنی استفاده کنیم.

 

 • بخش هشتم به معرفی Array & Cluster در LABVIEW پرداخته است . آرایه داده ای است که از درکنار هم قرار گرفتن یک یا تعدادی عناصر همجنس و همنام بدست می آید . عبارت های ریاضی که مورد استفاده قرار میگیرند مثل نمودارها و ماتریس ها آرایه هایی از نوع نک بعدی و یا چند بعدی هستند . با بکار بردن آرایه ها حجم برنامه بسیار کاهش پیدا خواهد کرد . کلاسترها نیز مانند ارایه ها هستند اما با این تفاوت که می توان انواع مختلفی از داده ها را کنار هم قرار داد . مثلاً شما در کلاسترها تحت یک درآیه میتوانید اطلاعت مختلفی از جمله داده های متنی و عددی و منطقی و … را ذخیره کنید . همچنین در LabVIEW قابلیت تبدیل آرایه ها به کلاسترها را نیز داریم .

 

 • بخش نهم به آموزش کار با فایل ها مانند خواندن فایل ، ایجاد کردن و ویرایش فایل ها می پردازد . در واقع فایل ها ورودی ها و یا I/O هایی هستند که ما می توانیم در برنامه نویسی از آنها استفاده کنیم . همچنین می توانیم در برنامه های مختلف برای ذخیره و بازیابی اطلاعات از فایل ها استفاده کنیم .
 • نمایش داده یکی از وظایف اصلی هر برنامه است . استفاده از بلوک های نمایشی و نمودارها جزء جدا ناپذیر هر زبان برنامه نویسی است و تصور یک زبان برنامه نویسی بدون نمایش اطلاعات تقریباً غیر ممکن است . در جلسه دهم به نحوه نمایش داده ها در لب ویو توسط گراف ها و نمودار ها پرداخته شده است .

 

 • در بخش یازدهم با نحوه کار کردن با بلوک های صوتی و پردازش داده های صوتی آشنا می شوید . توسط ابزارهای صوتی شما می توانید صدا را توسط میکروفون دریافت کرده و در نرم افزار پس از پردازش بر روی آن از طریق اسپیکرها بخش نمایید .

 

 • در بخش دوازهم و سیزدهم با نحوه کار کردن با بلوک های پردازش سیگنال را خواهید آموخت . در این جلسه با ساخت یک فیلتر ، با استفاده از بلوک Signal Processing ، انواع پردازش های مختلف روی ورودی های گوناگون را مورد بررسی قرار خواهید داد .

 

 • در جلسه چهاردهم کار با قسمت Report Generation نرم افزار LabVIEW را فرا خواهید گرفت . از این بلوک برای پرینت گرفتن و ذخیره فایل های می توان استفاده کرد .

 

 • جلسه پانزدهم بر روی آموزش کار با عکس ها تمرکز دارد . در این قسمت با ذکر مثالی شما را با انواع روش های پردازش تصویر و بلوک های مربوطه آشنا می سازد .

 

 • جلسه شانزدهم به شبیه سازی عمل مدولاسیون در مخابرات می پردازد . این قسمت نیز با ذکر مثالی عمل مدولاسیون و دمدولاسیون را شبیه سازی کرده و اثرات نویز بر روی آنها را بررسی می کند .

 

 • بخش هفدهم به معرفی اجمالی پورت های لب ویو نظیر پورت سریال ، GPIB و . . . می پردازد . لب ویو از پورت های مختلفی پشتبانی می کند که تمام آنها در بلوک مربوطه قابل مشاهده است .

 

 • جلسه هجدهم کار با فرمول ها و ایجاد فرمول جدید را مورد بررسی قرار می دهد . شما در این قسمت می آموزید که چطور یک فرمول تولید کرده و با دادن مقادیر مختلف به آن خروجی معادله را بدست آورید .

 

 • در جلسه نوزدهم کار با فایل های DLL ، فایل های که در زبان برنامه نویسی C نوشته می شود ، توابع API ویندوز و . . .  را خواهید آموخت و در ادامه با نحوه راه اندازی کیبورد و موس و جوی استیک در لب ویو آشنا خواهید شد .

 

 • بخش آخر نیز اختصاص به انجام یک پروژه از درس کنترل دارد . در جلسه بیستم شما با طراحی یک سیستم کنترل دما به همراه فیدبک آشنا خواهید شد که مقادیر ورودی را میخواند و طی مقایسه آن به دمای داده شده توسط کاربر دمای مطلوب را تولید خواهد کرد .

فیلم های آموزشی نرم افزار LabVIEW به زبان فارسی

راهنمای خرید

مهندسی برق


راهنمای خرید از وب سایت مهندس یار

عضویت در کانال تلگرام مهندس یار

صفحه اینستاگرام مهندس یار مهندسی عمران  آموزش طراحی سایت و برنامه نویسی آموزش تعمیر خودرو و جوشکاری


tag  حجم فايل : 403 مگابایت

پسورد   پسورد فايل : www.mohandesyar.com

منبع  لینک منبع

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح

آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح ویرایش سوم

این نرم افزار آموزشی مفاهیم مختلف درس های استاتیک و مقاومت مصالح را به صورت گرافیکی و با استفاده از انیمیشن و تصویر به صورت کاملاً مفهومی آموزش می دهد (100% به زبان فارسی، مالتی مدیا). همچنین با استفاده از ده ها مثال و مساله نمونه حل شده در این مجموعه آموزشی می توانید مهارت های لازم برای حل مسائل این درس های مهم را به دست آورید.

دانلود نمونه درس های آموزشی و مشاهده مشخصات کامل

 

مزیت های تکنولوژی آموزشی مالتی مدیا:

در این روش آموزشی به علت کار در محیط گرافیکی و تصویری، آموزش های ارائه شده برای کاربر کاملاً ملموس است. سرعت یادگیری و ماندگاری مطالب بیشتر بوده و کاربر می تواند در صورت نیاز به دفعات مطالب آموزشی را به سادگی مرور کند. در نتیجه به کارگیری این روش باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت آموزش می گردد.


 

درباره نویسنده

وب سایت مهندس یار به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی اطلاعات فنی مهندسی در کشور روزانه میزبان هزاران دانشجو و مهندس رشته های گوناگون می باشد. برای ادامه این راه نیازمند همکاری و همفکری شما عزیزان می باشیم.
با تشکر
مدیریت گروه نرم افزاری مهندس یار
تلفن مشاوره و ثبت سفارش: 02166576264

ارسال های دیگر | مشاهده وب سایت admin

 

18 نظر

 • ghazal

  aliiii bood merc

   
 • omid

  خوب بود مرسی

   
 • اسدالهی

  سلام
  خسته نباشید
  آدرس فروشگاه یا شرکتتون رو می خواستم
  ممنون میشم

   
 • M.A.T

  ممنون واقعا یکی از مشکلات اساسی منو در زمینه برنامه نویسی دلفی حل کرد
  فیلمها واقعا کارگشای مشکل من شدند
  بازم ممنون

   
 • محمد

  با عرض سلام و خسته نباشید
  آیا از شرکت تولید کننده این فیلم ها اجاز گرفته شده است ؟؟

  با تشکر

   
 • jp

  عالی بود.متشکر از شما و مدرس این فیلم.

   
 • ا.د

  متاسفانه در فابلها اشکال وجود دارد و امکان دانلود وجود ندارد. لظفا بازبینی بفرمایید
  شدیدا مورد احتیاج است
  باتشکر

   
 • بهزادبندار

  باعرض سلام واحترام خدمت دوستان عزیز،قسمت دانلود فیلم های Labview مشکل uploadوجود داردو نمی توان دانلود کرد،لطفابازبینی شود.

   
 • MaJiD

  سلام
  خسته نباشید
  اگه امکانش هست لطفاً بگید که چه کسی این آموزش رو ساخته؟
  اسمش چی ؟ کی ساخته؟ و …
  ممنون

   
 • سینا

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما. میخواستم ازتون بخام اگه پروژ لب ویو در مورد رشته برق دارید لطفا برام بفرستید. ممنون

   
 • reza

  این پیغام میاد
  404 – File or directory not found.

   
 • reza

  این پیغام میاد File or directory not found.

   
  • علی حسینی

   با سلام. ممنون از تذکرتون در حال جا به جایی فایل ها هستیم، از مشکل پیش آمده پیشاپیش از همه دوستان عذرخواهی می کنیم.

    
 • کامیار

  بینهایت تشکر

   
 • nima

  ممنون از زحماتتون

   
 • baset

  mamnoon.fogholade bood

   
 • رضا فراهانی

  خیلی عالی است،

   
 • علی حسینی

  ممنون آقای رفیعی. توضیحاتون عالی است.

   
 

 

نظر خود را ارسال کنید

ضروری

ضروری

انتخابی