محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی برق

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی برق

******** ورود به قسمت مهندسی برق و الکترونیک فروشگاه مهندس یار ********

محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی مکانیک 

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی مکانیک 

******** ورود به قسمت مهندسی مکانیک فروشگاه مهندس یار ********

 

 
 

دانلود مقاله فرکتال (Fractal) و کاربردهاي آن

مهندس یار

واژه فرکتال در سال 1967 توسط مندلبورت هنگام مطالعه روي الگوهاي موجود در خطوط ساحلی انگلیس مطرح شد. هندسه فرکتالی بیانگر یک الگوي تکرارشونده در اشیا و تصاویر می باشد، یعنی اگر هر تصویر یا شکل داراي این خاصیت به قسمت هاي کوچکتر (براساس تناسب خاص) تقسیم شود، هرکدام از این قسمتهاي کوچکتر خود یک کپی کوچک شده از شکل اولیه می باشد.
واژه فراکتال مشتق از واژه لاتینی فراکتوس (به معنی سنگی که شکسته و خرد شده است) می باشد و بعنوان زیرشاخه اي از آنالیز مختلط براي رفع ضعف هاي هندسه اقلیدسی در بیان و مدلسازي از پدیده هاي طبیعی، بسط و گسترش یافته است. بعد فرکتالی، پارامتري براي بررسی میزان پیچیدگی بین داده ها است و برخلاف بعد اقلیدسی که یک عدد طبیعی است، می تواند بصورت یک عدد حقیقی باشد. هدف هندسه فرکتالی، محاسبه و یافتن بعد فرکتالی براي مطالعه بهتر و پیش بینی در رفتار آینده مجموعه اي از داده ها می باشد.
در مقاله Fractal و کاربردهاي آن که توسط سید محمد مهدي صالحی از دانشگاه صنعتی شاهرود تهیه شده است بعد از معرفی اولیه و یافتن چند مورد ساده بعد فرکتالی با روش هاسدورف، روشهاي دیگري مانند مجموعه فرکتالی مندلبورت و روش box counting و روش L-system را نیز مورد بررسی قرار می گیرد و سپس به چند کاربرد از آنالیز فرکتالی در زمینه هاي متعددي از علوم و مهندسی اشاره می شود.
لازم به ذکر است این مقاله توسط جناب اقای صالحی برای مهندس یار ارسال شده است . لذا مراتب تشکر و قدردانی خود را از این دانشجوی بزرگوار اعلام میداریم.


راهنمای خرید از وب سایت مهندس یار

عضویت در کانال تلگرام مهندس یار

صفحه اینستاگرام مهندس یار مهندسی عمران  آموزش طراحی سایت و برنامه نویسی آموزش تعمیر خودرو و جوشکاری


آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح

آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح ویرایش سوم

این نرم افزار آموزشی مفاهیم مختلف درس های استاتیک و مقاومت مصالح را به صورت گرافیکی و با استفاده از انیمیشن و تصویر به صورت کاملاً مفهومی آموزش می دهد (100% به زبان فارسی، مالتی مدیا). همچنین با استفاده از ده ها مثال و مساله نمونه حل شده در این مجموعه آموزشی می توانید مهارت های لازم برای حل مسائل این درس های مهم را به دست آورید.

دانلود نمونه درس های آموزشی و مشاهده مشخصات کامل

 

مزیت های تکنولوژی آموزشی مالتی مدیا:

در این روش آموزشی به علت کار در محیط گرافیکی و تصویری، آموزش های ارائه شده برای کاربر کاملاً ملموس است. سرعت یادگیری و ماندگاری مطالب بیشتر بوده و کاربر می تواند در صورت نیاز به دفعات مطالب آموزشی را به سادگی مرور کند. در نتیجه به کارگیری این روش باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت آموزش می گردد.


 

درباره نویسنده

وب سایت مهندس یار به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی اطلاعات فنی مهندسی در کشور روزانه میزبان هزاران دانشجو و مهندس رشته های گوناگون می باشد. برای ادامه این راه نیازمند همکاری و همفکری شما عزیزان می باشیم.
با تشکر
مدیریت گروه نرم افزاری مهندس یار
تلفن مشاوره و ثبت سفارش: 02166576264

ارسال های دیگر | مشاهده وب سایت admin

 

5 نظر

 • حسین

  با عرض خسته نباشید. مطلب بسیار عالی و خوبی بود. با تشکر از مهندس یار.

   
 • ساحل

  سلام
  لطفا اگه میشه مقالرو برام ایمیل کنید خیلی نیاز ذارم بهش. ممنونم

   
 • بهروز قربانی(ulduz)

  با سلام:
  خدا قوت دوست عزیز وکمال تشکر از زحمات شما

   
 • ستاره

  سلام
  لینکی که برای دانلود گذاشتین خراب هست. لطفا لینک رو درست کنید یا این مقاله رو برای بنده ایمیل کنید.
  خیلی ممنونم

   
 • parisa

  خسته نباشید! اورین! خوب بود.

   
 

 

نظر خود را ارسال کنید

ضروری

ضروری

انتخابی