محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی برق

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی برق

******** ورود به قسمت مهندسی برق و الکترونیک فروشگاه مهندس یار ********

محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی مکانیک 

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی مکانیک 

******** ورود به قسمت مهندسی مکانیک فروشگاه مهندس یار ********

 

 
 

دانلود نرم افزار مدیریت دانلود IDM + آموزش

 آموزش نرم افزار دانلود منیجر IDM

نرم افزار Internet Download Manager که به اختصار IDM نامیده می‏شود را می‏توان به جرأت قدرتمندترین و معروف‏ترین نرم افزار مدیریت دانلود از اینترنت دانست. قابلیت‏های متعددی در این برنامه وجود دارد که آن را از هر جهت تبدیل به نرم‏افزاری کامل کرده است. در این مقاله قصد داریم ابتدا به معرفی و آموزش این نرم افزار بپردازیم سپس ۱۹ نکته کوچک اما مهم در این برنامه را ذکر کنیم .
با استفاده از IDM دیگر نباید نگران قطع شدن اتصال به اینترنت باشید . چون در اتصال بعدی به اینترنت IDM دانلود فایل را دوباره از همان مکان قبلی ادامه خواهد داد . همچنین می توانید در این نرم افزار سرعت دانلود را محدود کرده و در پایان دانلود رایانه خود را خاموش کنید . شما می توانید فایل ها را در لیست انتظار برای دانلود قرار دهید تا بعداً دانلود شوند .

آموزش نرم افزار IDM :
استفاده از IDM بسیار ساده بوده و نیاز به داشتن اطلاعات خاصی نیست . شما پس از نصب و کرک نرم افزار IDM می توانید مرورگر خود را باز کنید . پس از راست کلیک بر روی قسمتی از مرورگر خود در منوی ها ۳ گزینه اضافه شده است که مربوط به دانلود با IDM است . در صورتی که این ۳ گزینه را مشاهده نمی کنید از نکته ۱ در قسمت نکته های همین مقاله استفاده کنید . در صورتی که ابتدا مرورگر خود را نصب کنید (ترجیحاً فایرفاکس) سپس به نصب IDM بپردازید این دو نرم افزار خود به خود با هم ادغام خواهند شد .
برای دانلود فایل با IDM کافیست بر روی لینک مورد نظر راست کلیک نمایید و گزینه Download with IDM را انتخاب نمایید . اگر در صفحه مجموعه ای از لینک ها بود میتوانید از گزینه Download All Link with IDM استفاده کنید .

DOWNLOAD%20WITH%20IDM%20 آموزش نرم افزار دانلود منیجر IDM

پس از فعال شدن نرم افزار IDM برای دانلود شما می توانید محل ذخیره شدن فایل را به صورت دستی انتخاب کنید و یا فایل های دانلود شده بصورت پیش فرض در My Documents و در پوشه Download بر اساس فرمت فایل در فولدر های متفاوت ذخیره خواهند شد . همچنین شما می توانید لینک دانلود فایل مورد نظر خود را در قسمت Add URL وارد کنید تا IDM آن را برای شما دانلود کند . همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید قسمت های مختلف نمایش حجم فایل ، نوع فایل ، محل ذخیره فایل و دکمه شروع دانلود را مشحص کرده ایم . شما به دلخواه خود می توانید محل ذخیره فایل و نام آن را پس از ذخیره تغییر دهید .

DOWNLOAD%20MENUIDM%20 آموزش نرم افزار دانلود منیجر IDM

پس از اینکه شما لیست دانلود خود را تکمیل کردید برای شروع دانلود ها می توانید بر روی Start کلیک کنید تا فایل ها دانلود شوند . برای انتخاب تعداد دانلود های همزمان به قسمت Scheduler روید و در تب دوم یعنی File in the queue تعداد دلخواه خود را انتخاب کنید و یا ترتیب دانلود فایل ها را مشخص کنید .

 آموزش نرم افزار دانلود منیجر IDM

IDM نیاز به تنظیمات خاصی ندارد اما برای کاربران حرفه ای گزینه های برای شخصی سازی IDM وجود دارد که آنها را در قالب نکاتی برای این دوستان ارائه می کنیم .

نکات حرفه ای تر کار با نرم افزار IDM :
پیش از هر کاری زبان برنامه را بر روی انگلیسی تنظیم نمایید. چرا که این نکات بر این مبنا نوشته شده‏اند.
۱- برای استفاده از IDM در کلیه مرورگرها، در محیط برنامه بر روی Options کلیک کنید. در تب General تیک گزینه چهارم یعنی Use advanced browser integration را بزنید و OK کنید. پس از این کار یک بار Restart کردن سیستم لازم است. سپس می‏توانید در لیست موجود در همین قسمت تیک مرورگرهایی که می‏خواهید با IDM هماهنگ شوند را بزنید.
۲- برای دانلود فایل با پسوندی که برای IDM ناشناخته است کلید Ctrl را از روی کیبورد نگاه دارید و بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.
۳- در صورتی که می‏خواهید فایلی توسط IDM در مرورگر دانلود نشود، کلید Alt را از روی کیبورد نگاه دارید و بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.
۴- در صورتی که می‏خواهید IDM کلاً هیچ دانلودی را به صورت اتوماتیک انجام ندهد در محیط برنامه بر روی Options کلیک کنید. به تب File Types بروید و در قسمت اول تمامی فرمت‏های موجود را پاک کنید. یا آن‏هایی که نمی‏خواهید دانلودشان اتوماتیک باشد را پاک کنید.
۵- همانطور که می‏دانید در ابتدا و انتهای دانلود همواره پنجره ای نمایش داده می‏شود. اگر می‏خواهید این پنجره دیگر نمایش داده نشود به Options بروید. در تب Downloads می‏توانید تیک دو گزینه Show start download dialog و Show download complete dialog را به دلخواه بردارید.
۶- شما می‏توانید جهت کپی فایل‏های دانلود شده توسط IDM، در لیست دانلودها در برنامه، فایلی که دانلود شده است را توسط ماوس گرفته و در محل مورد نظر خود رها کنید.
۷- تنظیم سرعت اینترنت در IDM کمک می‏کند تا برنامه دانلود دقیق‏تری داشته باشد. بدین منظور در Options به تب Connection بروید و سرعت اینترنت خود را هر چه که هست تعیین کنید.
۸- در صورتی که برای دانلود از اینترنت کم سرعت Dial-up استفاده می‏کنید در Options > Connection گزینه Max. connection number را بر روی ۴ تنظیم نمایید.
۹- اگر می‏خواهید فایل خاصی با پسوند مورد نظرتان مستقیماً توسط IDM دانلود گردد از قسمت Options > File Type استفاده کنید و فرمت فایل خود را به موارد موجود اضافه نمایید.
۱۰- اگر از سایتی که با Username و Password محافظت می‏شود دانلود می‏کنید آن را در قسمت Options > Site Logins اضافه نمایید تا هر بار مجبور به وارد کردن اطلاعات نباشید.
۱۱- اگر IDM با دانلود از سایت خاصی مشکل دارد به Options > File Type بروید. آدرس سایت مذبور را در قسمت دوم اضافه نمایید تا دیگر به طور اتوماتیک IDM از آن سایت دانلود نکند.
۱۲- IDM بخشی در درون خود با نام Grabber دارد. با استفاده از Grabber شما می‏توانید کلیه فایلهای موجود در یک سایت را بیابید و آنها را دانلود کنید. این بخش در محیط اصلی برنامه وجود دارد.
۱۳- در صورتی که سایتی که از آن دانلود می‏کنید بر روی دانلودهای خود محدودیت گذاشته است برای جلوگیری از بروز مشکل به Options > Connection بروید. بر روی دکمه New کلیک کنید و آدرس سایت مورد نظر و میزان ارتباطات ایجاد شده برای دانلود را وارد نمایید.
۱۴- اگر نگران این هستید که با دانلودهای بی رویه پهنای باند ماهانه اینترنت خود را هدر کنید، می‏توانید برای دانلودها محدودیت قائل شوید. به Options > Connection بروید و در قسمت Download limits میزان حجم دانلود شده در یک بازه زمانی خاص را تعیین کنید.
۱۵- برای تمام شدن دانلود فایل نیاز نیست که همواره به مانیتور خود خیره شوید. در قسمت Options > Sounds می‏توانید برای هر یک از اتفاقاتی که به هنگام دانلود رخ می‏دهد یک فایل صوتی قرار دهید تا برنامه شما را با صدا مطلع کند.
۱۶- در صورتی که ارتباط شما از اینترنت به هنگام دانلود فایل قطع شود، با مراجعه به بخش Options > Dial Up می‏توانید اطلاعات مربوط به کانکشن اتصال به اینترنت خود را وارد نمایید تا برنامه به طور اتوماتیک ادامه دانلود را با استفاده از آن انجام دهد.
۱۷- شما می‏توانید یک سری فایل را با استفاده از Tasks > Add batch download دانلود کنید. این گزینه به خصوص برای فایل‏هایی که ردیفی نام‏گذاری شده‏اند مناسب است.
۱۸- اگر مایل نیستید که IDM کلیه پهنای باند شما را برای دانلود استفاده کند، می‏توانید از گزینه محدودیت سرعت در منوی دانلودها استفاده نمایید.
۱۹- با استفاده از قابلیت جدید IDM می‏توانید فایل‏های تصویری یا صوتی که در صفحات وب مانند Youtube تماشا می‏کنید را دانلود کنید. برای ویرایش تنظیمات آن به Options و تب General بروید. بر روی دکمه Edit در مقابل IDM Download panel for web-players in browsers کلیک کنید.


راهنمای خرید از وب سایت مهندس یار

عضویت در کانال تلگرام مهندس یار

صفحه اینستاگرام مهندس یار مهندسی عمران  آموزش طراحی سایت و برنامه نویسی آموزش تعمیر خودرو و جوشکاری


آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح

آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح ویرایش سوم

این نرم افزار آموزشی مفاهیم مختلف درس های استاتیک و مقاومت مصالح را به صورت گرافیکی و با استفاده از انیمیشن و تصویر به صورت کاملاً مفهومی آموزش می دهد (100% به زبان فارسی، مالتی مدیا). همچنین با استفاده از ده ها مثال و مساله نمونه حل شده در این مجموعه آموزشی می توانید مهارت های لازم برای حل مسائل این درس های مهم را به دست آورید.

دانلود نمونه درس های آموزشی و مشاهده مشخصات کامل

 

مزیت های تکنولوژی آموزشی مالتی مدیا:

در این روش آموزشی به علت کار در محیط گرافیکی و تصویری، آموزش های ارائه شده برای کاربر کاملاً ملموس است. سرعت یادگیری و ماندگاری مطالب بیشتر بوده و کاربر می تواند در صورت نیاز به دفعات مطالب آموزشی را به سادگی مرور کند. در نتیجه به کارگیری این روش باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت آموزش می گردد.


 

درباره نویسنده

وب سایت مهندس یار به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی اطلاعات فنی مهندسی در کشور روزانه میزبان هزاران دانشجو و مهندس رشته های گوناگون می باشد. برای ادامه این راه نیازمند همکاری و همفکری شما عزیزان می باشیم.
با تشکر
مدیریت گروه نرم افزاری مهندس یار
تلفن مشاوره و ثبت سفارش: 02166576264

ارسال های دیگر | مشاهده وب سایت admin

 

63 نظر

 • masoud

  سلام خسته نباشید یه سوال IDM را چطوری به کلید را موس نصب کنم

   
 • masoud

  ممنون

   
 • دوست شما

  عالی

   
 • Muhammad

  سلام ممنون دستتون درد نکنه

   
 • benyamin

  سلام من idm را دانلود کرده ام و وقتی نصبش میکنم میخواهم بازش کنم با اخطار اینترنت دانلود منبجر با شماره جعلی ثبت نام شده است تو رو خدا راهنمایی ام کنید

   
 • شهاب الدین رفیعی

  با سلام .
  منظورتون کدوم بستست ؟ سفارشی قبلاً داشتید از سایت ؟

   
 • ثبت نام تافل

  ممنون از مطالب بسیار خوبتون مرسی

   
 • حسین

  خدایی خسته نباشین . این جزوه ها و پروژه ها خیلی بدردمون خوردن . خیلی از وب سایت ها باید شما رو الگوی خودشون قرار بدن . خییییلیییی ممنووووونم

   
 • رها

  کلیک راست که میکنم گزینه های IDM رو نمیاره لطفا به ایمیلم بفرستید که باید چیکار کنم

   
 • Milad

  اگر امکان داره میشه اموزش autoCAD Eletircal 2012 بزارید اخه چنتا مشکل دارم

   
 • بهار

  سلام اگه میشه تحوه کرک کردن رو توضیح بدید من همون مشکلی که خودتون اشاره کردید با این نرم افزار دارم

   
 • sahel

  mersi az sayte khobetoon

   
 • سجاد

  سلام مرسی ممنون

   
 • علی

  سلام دانلود منجر من رمز میخواد چی کار باید بکنیم

   
 • زینب

  هر کاری میکنم میگه IDM با شماره سریال جعلی ثبت نام شده,چیکار کنم؟

   
  • شهاب الدین رفیعی

   مشکلاتتون رو در انجمن ها مطرح کنید .

    
 • قاسمی

  سلام دانلود منیجر پیام میده سریال شما جعلیه

   
 • سوما

  سلام خسته نباشین واقعا سایت خوبی دارین بار اول بود که اومدم خیلی عالیه .

   
 • حسین نظری

  ممنونم از شما(آقای رفیعی) و کسایی که بهتون کمک میکنن.
  به خودتون افتخار کنید

   
 • کاظم علیجانی

  سلام شهاب خوبی .من دانلود منجر رو دانلود کردم ولی راه نیفتاد

   
 • nima371

  من متاسفانه idmرو آبدیت کردم الان ازم سریال میخواد کمکم کنین

   
 • ehsan

  سلام به مدیران محترم سایت مهندسیار و تشکر بابت زحماتی بسیاری که میکشن

   
 • morad

  سلام.خدا اجرتون بده.مشکلی دارم دانلود منیجر نصب شده ولی موقع دانلود کردن از یوتیوب عبارت این فایل موجود نیست میاد درصورتیکه با باreal playerا دانلود میشه علت چیه ممنون میشم جوابمو بدی

   
 • amin

  سلام .من برنامه دانلود منیجر رو نصب کردم اما تا نصب شد یه صفحه ای باز شد که اسم و شماره سریال میخوات . باید چیکار کرد ؟

   
 • جواد

  سلام چرا اینجوری دانلود میشه بخدا قاطی کردم

   
 • sara

  کمک کمک کمک

   
 • sara

  سلام اگه میشه دانلود منیجر رو برام بفرستید……
  پیام میده با شماره ی جعلی ثبت شده است چیکار کنم؟
  کممممممممممممممممممممممممممممممممممک

   
 • reza

  salam man idm ro nasb kardam valii az man shomare seryal mikhad age mishe komakam konid mamnoon

   
 • علی

  salam,download manageram erorr shoamre serial ja’li mide .
  mishe ye shoamre serial ja’li dg bedid? TNX

   
 • علیرضا

  سلام. چگونه باید فایلهای تصویری با فرمت mkv ا بوسیله دانلود منیجر دانلود کرد من نمیتوانم این فرمت رو دانلود کنم ولی بقیه فرمتهای تصویری رو میتونم

   
 • ghazal

  سلام.مرسی از سایت خوبتون.مشکل نرم افزار من اینه که یکبار مهلت 30روزش تموم شد حالا من هر بار ورزن جدید دانلود می کنم اصلا نصب نمیشه و شماره سریال می خواد من چکار کنم؟

   
 • HAMIDREZA

  سلام سال نو مبارک.

   
 • سپیده

  تا واسه دانلود کلیک میکنم پیغام میده دانلود منیجر با شماره سریال جعلی ثبت شده حالا باید چه کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   
 • mohamad ali

  واقعا ممنون از اینهمه لطف . خسته نباشید

   
 • amir masoud

  واقعا عالییییییییییییی بود.سپاس فراوان

   
 • mahan

  آموزش واقعا عالیست

   
 • aref

  چگونه در Mozilla Firefox اجرا کنیم؟

   
 • hamed

  عالی بسیار عالی اگه یه سایته درست حسابی تو ایران باشه همینه واقعا خسته نباشین

   
 • احمدجاوید

  میبخشیدمیشه اموزش جاوااسکریپت رو در وب سایت تون بمونید

   
 • علی

  مرسی عالیه

   
 • ashkan

  mer30 babat zahmatetoon vase in sait

   
 • mohammad

  idmجطوری فعال کنیم

   
 • رامین

  دریه کلام ممنونم

   
 • محمد

  سلام
  ببخشيد درقسمت ايميل حروف(s)چاپ نشده بود.

   
 • محمد

  سلام
  واقعاسايتتون حرف نداره هم از لحاظ آموزش وهم از لحاظ اطلاعات .توي سايتها بي نظيريد

   
 • محمد

  مطالب واقعامفید بود
  ممنون

   
 • pourya

  سلام.IDM شماره سریال میخواد و پیغام میده شما از IDMجعلی استفاده میکنید.ممنون

   
  • قاسمی

   با سلام دانلود منیجر سریال میخواد و پیغام میده IDM شما جعلیه

    
 • ثریا

  سلام و خسته نباشید
  خیلی سایت خوبی دارین واقعا ممنونم ازتون
  یه سوال: چطوری میشه زبان دانلود منیجرو تنظیم کرد؟ فونتش اصلا قابل خوندن نیست!!!!!!!!!

   
  • pourya

   سلام قبل از نصب در زبانه انتخاب زبان فارسی رو انتخاب کنید.

    
  • my

   در صفحه ی اصلی idm سربرگ چهارم را انتخاب کنید(view)-گزینه ی آخر(language)را انتخاب کرده تا کلیه ی زبانهای کار آمد در idm به شما نشان داده شود و سپس زبان دلخواه را انتخاب کنید

    
 • hassan

  salam khaste nabashid
  1 soal:
  man ba moroorgar i.e be rahati hameye video hayi ke mikhastam ro download mikardam choon download panel idm goosheye tasvir neshoon dade mishod.
  ama dar moroorgare webfreer in download panele idm nemayesh dade nemishe!!
  too option/general ham raftam va tike webfreer ro zadam ama dorost nashod!!
  lotfan begid chetor mitoonam ba webfreer va komak idm download
  konam
  mer30

   
  • شهاب الدین رفیعی

   متاسفانه با این نرم افزار کار نکردم و اطلاعاتی از این مرورگر ندارم . پیشنهاد ما به شما استفاده از فایرفاکس است

    
 • میلاد

  ساتیتتون تو نوع خودش بهترینه ممــنون

   
 • آریا

  اگه لطف کنید فایل فارسی حل المسایل بررسی سیستم 12رو بذارین ممنون میشم

   
 • sara

  جدا ممنون از این خدماتی که دارید
  من دانشجوی کامپیوترم حسابی کیف کردم

   
 • مجید

  سلام.باتشکر از مدیریت سایت به خطر سایت خیلی خوبتان.حدود یک هفته است که کلیه لینک های مستقیم دانلود از کار افتاده است.لطفا اشکال فوق را بر طرف کنید. با تشکر

   
 • مسعود

  سلام من نرم افزار IDMرا دانلود کردم ولی متاسفانه زبان را فارسی انتخاب کردم که اصلا یک زبان دیگر آمد خواهشا کمکم کنید زبان راتغییر بدم

   
  • my

   در صفحه ی اصلی idm سربرگ چهارم را انتخاب کنید(view)-گزینه ی آخر(language)را انتخاب کرده تا کلیه ی زبانهای کار آمد در idm به شما نشان داده شود و سپس زبان دلخواه را انتخاب کنید

    
 • babak

  salam .az site por mohtavaton mamnon
  man chand rpz aval rahat az sitetot dpwnload mikardam
  vali dige bad az on modam error dare va nemizare man download konam
  mamnon misham moshkele mano hal konin
  aya mohdodiate download dare siteton?
  movafagh bashin

   
  • علی حسینی

   با سلام. ممنون از تذکرتون در حال جا به جایی فایل ها هستیم، از مشکل پیش آمده پیشاپیش از همه دوستان عذرخواهی می کنیم.

    
 • yousef

  بسیار سپاسگذارم از این همه محبت و تلاش بی دریغ شما دوستان عزیز

   
 • mohsen

  saytet alie tope top.

   
 

 

نظر خود را ارسال کنید

ضروری

ضروری

انتخابی