محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی برق

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی برق

******** ورود به قسمت مهندسی برق و الکترونیک فروشگاه مهندس یار ********

محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی مکانیک 

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی مکانیک 

******** ورود به قسمت مهندسی مکانیک فروشگاه مهندس یار ********

 

 
 

تحليل ماشين رلوكتانس سنكرون با نرم‌افزار ANSYS

مهندس یار

هر نوع جابجائي در مقدار گرما مستلزم سپري شدن ميزاني از زمان است. اين موضوع در بحث ترموديناميك و انتقال حرارت، معمولاً با جريانهاي الكتريكي قابل مقايسه است. هنگام طراحي ماشين، درجه حرارت نقاط خيلي گرم آن محاسبه و مورد رسيدگي قرار مي‌گيرند. از آنجائيكه اين نقاط در درون ماشين قرار گرفته‌اند، توجه به يك الگو (مدل) بعنوان پخش فضائي درجه حرارت در داخل ماشين امري ضروري است .
بدليل ساختمان نامتجانس در ماشينهاي الكتريكي و شكل فيزيكي خاص عناصر متشكله آن، محاسبه تغييرات درجه حرارت در آنها كار بسيار دشواري است. امروزه در محاسبات، از روشهاي شبيه‌سازي استفاده مي‌شود و مطابق با سيستمهاي مكانيكي دست به طرح سيستمهاي الكتريكي مي‌زنند و مدار معادلي براي حالت پيچيده ترسيم مي‌گردد كه از مقاومت‌ها و منابع الكتريكي تشكيل شده است.
علاوه بر اين، از روشهاي محاسباتي مانند روش المان محدود و ساير روشهاي محاسباتي نيز استفاده مي‌گردد. اين روشها در تحليل ساختار پيچيده ماشين كمك بسيار قدرتمندي بوده و نتايج مهمي را ارائه مي‌نمايند. در اين مقاله، سعي در تشكيل يك مدل حرارتي براي يك ماشين رلوكتانسي سنكرون آزمايشگاهي مي‌شود همچنين چگونگي انجام تحليل حرارتي با استفاده از روش المان محدود و نرم‌افزار ANSYS نيز ارائه شده است.
مقاله تحليل ماشين رلوكتانس سنكرون با نرم‌افزار ANSYS مشتمل بر 20 صفحه می باشد که توسط مجيد اسمي جهرمي و هاشم اورعي از دانشگاه صنعتی شریف تهیه شده است .


راهنمای خرید از وب سایت مهندس یار

عضویت در کانال تلگرام مهندس یار

صفحه اینستاگرام مهندس یار مهندسی عمران  آموزش طراحی سایت و برنامه نویسی آموزش تعمیر خودرو و جوشکاری


آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح

آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح ویرایش سوم

این نرم افزار آموزشی مفاهیم مختلف درس های استاتیک و مقاومت مصالح را به صورت گرافیکی و با استفاده از انیمیشن و تصویر به صورت کاملاً مفهومی آموزش می دهد (100% به زبان فارسی، مالتی مدیا). همچنین با استفاده از ده ها مثال و مساله نمونه حل شده در این مجموعه آموزشی می توانید مهارت های لازم برای حل مسائل این درس های مهم را به دست آورید.

دانلود نمونه درس های آموزشی و مشاهده مشخصات کامل

 

مزیت های تکنولوژی آموزشی مالتی مدیا:

در این روش آموزشی به علت کار در محیط گرافیکی و تصویری، آموزش های ارائه شده برای کاربر کاملاً ملموس است. سرعت یادگیری و ماندگاری مطالب بیشتر بوده و کاربر می تواند در صورت نیاز به دفعات مطالب آموزشی را به سادگی مرور کند. در نتیجه به کارگیری این روش باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت آموزش می گردد.


 

درباره نویسنده

وب سایت مهندس یار به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی اطلاعات فنی مهندسی در کشور روزانه میزبان هزاران دانشجو و مهندس رشته های گوناگون می باشد. برای ادامه این راه نیازمند همکاری و همفکری شما عزیزان می باشیم.
با تشکر
مدیریت گروه نرم افزاری مهندس یار
تلفن مشاوره و ثبت سفارش: 02166576264

ارسال های دیگر | مشاهده وب سایت admin

 

2 نظر

 • saeed

  سلام و وقت بخیر

  می خواستم ببینم که آیا نرم افزارش رو هم دارید با آموزش یا نه ؟
  تشکر از سایت عالی تون

   
  • شهاب الدین رفیعی

   خیر هنوز نرم افزارش رو توی سایت قرار ندادیم

    
 

 

نظر خود را ارسال کنید

ضروری

ضروری

انتخابی