محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی برق

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی برق

******** ورود به قسمت مهندسی برق و الکترونیک فروشگاه مهندس یار ********

محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی مکانیک 

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی مکانیک 

******** ورود به قسمت مهندسی مکانیک فروشگاه مهندس یار ********

 

 
 

بازاریابی اینترنتی – خدمات اقتصادي در اينترنت

مهندس یار

در حال حاضر مي توان بورس ، بانكداري ، فروشگاه ها و خدمات الكترونيكي بانك ها و در نهايت تبليغات را به عنوان مهمترين استفاده هاي اقتصادي از اينترنت نام برد كه تاثير بسيار زيادي در  روابط اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي مردم گذاشته اند . هر كدام از خدمات با اينكه محاسن زيادي دارند اما معايبي نيز دارند . در ادامه به بررسي هر يك از خدمات بالا پرداخته و مزايا و معايب آنها را ذكر خواهيم كرد .

بورس :
يكي از فعاليت هاي اقتصادي اينترنتي بورس مي باشد . خريد فروش سهام از طريق بورس يكي از مهمترين منابع درآمد افراد و شركت هاي اقتصادي مي باشد . يكي از معروفترين بازارهاي بورس كه در سراسر دنيا برقرار بوده و همگان براحتي مي توانند در آن به فعاليت بپردازند بازار بورس فاركس مي باشد .
روزانه ميليون ها دلار سهم در اين بازار خريد و فروش مي شود و نوسانات قيمت در بازار اين بورس بسياري را يك شبه ثروتمند نموده و بسياري ديگر را از عرش به فرش كشانده است . براي ورود به اين بازار كافيست براي خود حسابي باز كرده و از طريق نرم افزار متا تريدر وارد بورس شويد . از طريق اين نرم افزار مي توانيد نوسانات قيمت در ادوار گذشته را مورد بررسي قرار داده و با دانسته هاي اقتصادي و شرايط سياسي موجود نوسان بعدي قيمت را پيش بيني نموده و در نهايت اقدام به خريد و فروش سهام ، ارز و يا طلاي مورد نظر خود نماييد .
در اين بين شما ارتباط فيزيكي و حضوري با محيط و افراد حاضر در بورس نداريد و فقط جابجايي پول در بازار انجام شده و تمامي پول ها به حساب آنلاين شما در بانك هاي معتبر منتقل خواهد شد . اين بازار مزاياي زيادي دارد كه از آن جمله مي توان به اشتغال در خانه و كسب درآمد از راه دور كاري اشاره كرد . در صورتي كه به اين بورس تسلط كافي داشته باشيد مي توانيد درآمد قابل توجهي از آن بدست آوريد اما در كنار همه اينها معايبي نيز دارد كه از چند ديدگاه قابل بررسي است .
در نگاه اول اين فعاليت اقتصادي باعث مي شود فرد در كنار خانواده بوده و در كنار آن به كسب درآمد مشغول باشد اما غافل از اينكه اين كار وقت زيادي را مي طلبد و لازمه تسلط و كسب درآمد اين است كه فرد تمامي معاملات را زير نظر داشته باشد و مدام نوسانات بازار را مورد بررسي و تجزيه تحليل قرار دهد. بنابراين فرد مجبور است وقت زيادي را در مقابل رايانه گذرانده و مشكلات جسمي و روحي زيادي را كه ناشي از نشتن زياد در مقابل رايانه و عدم ارتباط با ديگران در فضاي حقيقي است تجربه خواهد كرد .
همچنين با توجه به اينكه اين معاملات در فضاي مجازي صورت مي گيرد خطرات سارقان اينترنتي و هكر ها تهديدي جدي به شمار مي رود و در صورتي كه فرد تجربه كافي در اين زمينه را نداشته باشد و توصيه هاي حفاظتي را جدي نگيرد چه بسا سرمايه اي را كه به سختي بدست آورده در يك لحظه بر باد دهد .

بانكداري و بانكداري الكترونيكي :
يكي ديگر از خدماتي كه از طريق اينترنت قابل ارائه است خدمات بانكداري و بانك داري الكترونيكي است . همانطور كه قبلاً در اين مورد صحبت كرديم بانكداري نوين بصورت الكترونيكي بسياري از مشكلات مردم در مراجعه به بانك ها و نوبت گيري در صفوف شلوغ و طويل بانك را آسان ساخته و همگان از طريق اين خدمات مي توانند به راحتي نياز هاي بانكي خود را اعم از خريد و فروش – جابجايي و انتقال پول ، پرداخت قبوض آب و برق و گاز و تلفن و . . . برآورده سازند .
ديگر شما نياز نيست پول نقد به همراه خود داشته باشيد . در صورتي كه در بانك هاي عضو شبكه شتاب حساب داشته باشيد مي توانيد با در دست داشتن كارت هاي عابر بانك براحتي در هر لحظه وجوه مورد نظر خود را پرداخت نماييد . همچنين از طريق خدمات اينترنت بانك مي توانيد به راحتي در هر كجا كه باشيد پول خود را جابجا كرده و به حساب شخص ديگري منتقل نماييد . قبض هاي خود را پرداخت نماييد و از مانده حساب خود مطلع شده و گردش حساب خود را در تاريخ هاي مورد نظر بررسي نماييد .
همه اين موارد به مدد اينترنت شكل گرفته و شما با داشتن يك خط تلفن و يك رايانه و يا خطوط تلفن همراه و موبايل مي توانيد به راحتي به اينترنت و خدمات الكترونيكي دسترسي داشته باشيد و در وقت و هزينه خود صرفه جويي قابل توجهي نماييد .
بانك هاي مجازي معتبر جهاني يكي از مراكز نقل و انتقال پول در سرتاسر كره خاكي مي باشند كه گردش مالي بالايي را در جهان به خود اختصاص داده اند . تمامي سرمايه داران و فعالان اقتصادي براي فعاليت خود ملزم به داشتن حساب در يكي از بانك هاي معتبر جهاني هستند تا بتوانند از اين راه از سرمايه خود در بازارهاي جهاني استفاده نمايند .
متاسفانه يكي از خطراتي كه كاربران را تهديد مي كند خطرات تحريم و بلوكه شدن حساب است كه كاربران ايراني را تهديد مي كند . در صورتي كه فردي با هويت ايراني در اين بانك ها سرمايه گذاري كند پس از مدتي حساب وي مسدود شده و كليه سرمايه شخص بلوكه مي گردد .
خطرات سرقت پول و هك شدن نيز مانند آنچه در قبل گفته شد تهديد بزرگي براي اين عده از كاربران مي باشد . در اين بين تمامي بانك هاي ارائه دهنده خدمات تماي سعي خود را براي امن كردن حريم كاربران خود انجام مي دهند و اصولاً يكي از مهمترين وي‍ژگي هاي يك بانك معتبر امنيت و غير قابل نفوذ بودن آن است كه مي تواند آن را از ساير همتايان خود متمايز سازد .

فروشگاه هاي اينترنتي :
يكي از مهمترين خدمات وب فروشگاه هاي اينترنتي متنوع و گسترده مي باشد كه در سرتاسر دنيا به فروش محصولات خود مشغول هستند . اين قبيل فروشگاه ها امكان خريد آنلاين همه نوع كالايي را به كاربران خود مي دهند . بعضي از فروشگاه ها بصورت تخصصي اقدام به فروش محصولات خود مي زنند و بعضي ديگر نيز بصورت كلي كه محصولات اين فروشگاه ها طيف گسترده اي را شامل مي شود .
شما هر آنچه را كه در فضاي حقيق قادر به خريد باشيد را از طريق فروشگاه هاي اينترنتي مي توانيد تهيه نماييد . از محصولات آرايشي بهداشتي گرفته تا كالاهاي خوراكي و لوازم ضوتي و تصويري . فقط كافيست به يكي از اين مراكز خريد مراجعه كرده و سبد خريد خود را تكميل نموده و سفارش خود را به انجام برسانيد . با پرداخت هزينه محصولات مورد سفارش بسته مورد نظر شما براي شما ارسال خواهد شد و شما نياز نيست حتي از خانه خود خارج شويد .
از مزاياي بزرگ فروشگاه هاي اينترنتي مشاهده كامل محصولات مورد نظر شماست . شما مي توانيد عكس هاي محصول را از زواياي مختلف مشاهده كرده و توضيحات تكميلي و مفصلي را در رابطه با محصول دريافت نماييد . مزايا و معايب محصول را بررسي كرده و در نهايت بهترين مدل و برند مورد نظر خود را انتخاب نماييد . همچنين مي توانيد نظرات ساير كاربران و خريداران محصول را نيز جويا شويد تا انتخابي مناسب و مطمئن داشته باشيد .
براي پرداخت هزينه نياز به ارائه وجه به فروشنده نيست و يا حتي نياز نيست به بانك مراجعه نماييد . بلكه براحتي از طريق خدمات بانكداري الكترونيك كه در بالا به توضيح مفصل آن پرداختيم مي توانيد مبلغ مورد نظر خود را پرداخت نماييد . مزاياي اين روش بسيار زياد است اما همچنان معايبي نيز به دنبال دارد كه در ادامه به بررسي آنها مي پردازيم .
در يك خريد آنلاين شما به فروشنده فروشگاه و كالاي مورد نظر دسترسي نداريد و خريد شما صرفاً بايد بر اساس اعتماد طرفين صورت گيرد كه اين به سابقه و قدمت فروشگاه بستگي دارد . براي اين منظور خريد هاي پستي مورد استفاده فروشندگان قرار گرفت. بدين ترتيب كه شما پس از سفارش محصول منتظر مي مانيد تا بسته ها به درب منزل شما ارسال گردند و شما پس از بررسي و كنترل كيفي محصول هزينه آن را به مامور پست پرداخت مي نماييد .
در اين روش كه معامله به سود مشتري خواهد بود شما پس از دريافت كالا اقدام به پرداخت مي نماييد و امنيت پرداخت دو چندان مي شود اما ذكر اين نكته هم ضروري است كه اين خدمات كه از طريق پست صورت ميپذيرد داراي معايبي نيز مي باشد . به عنوان مثال مشتري سفارش هاي غير واقعي ايجاد مي كند و يا اشخاصي از گرفتن بسته ها امتناع مي كنند و كيفيت بسته ها برايشان قابل قبول نيست و يا آدرس ها اشتباه بوده و مامور پست قادر به پيدا كردن آدرس مورد نظر نمي باشد و . . . . همه اينها هزينه ارسال را بر دوش فروشگاه قرار داده و فقط ضرر آن براي فروشنده باقي خواهند ماند . بنابراين قيمت محصولات در خريد نقدي مي بايست كمي بالاتر رفته تا جبران مافات شود و اين يعني هزينه بيشتر براي امنيت خريد .
عيب ديگر فروشگاه هاي اينترنتي عدم امكان مراجعه حضوري و مشاهده بسته هاي حقيقي مي باشد . به عنوان مثال شما يك تلويزيون سفارش داده ايد . شما نميتوانيد تلويزيون واقعي خود را مشاهده نماييد و فقط عكس هاي از زواياي گوناگون به شما ارائه مي شود . ممكن است محصول شما داراي اشكال فني باشد و يا دستكاري هايي در آن صورت گرفته باشد . بنابراين در اين خريد ممكن شما ضرر نماييد و بسته مورد نظر شما براي شما ارسال نگردد .
همچنين شما قادر به گرفتن تخفيف از فروشنده نمي باشيد و قيمت ها كاملاً ثابت هستند و عملاً خريد با قيمت پايين تر غير ممكن خواهد بود . اما اين نكته را نيز بايد ذكر كرد كه قيمت اجناس فروشگاه هاي آنلاين به مراتب كمتر از فروشگاه هاي حقيقي است . به اين دليل كه اين فروشگاه ها بي واسطه محصول را بفروش رسانده و يا براي جلب مشتري قيمتي پايين تر حد بازار ارائه مي كنند تا مشتري تشويق به خريد محصول بصورت آنلاين شود .
در فروشگاه هاي اينترنتي حتماً‌ جنس فروخته نمي شود بلكه ممكن در عوض دريافت مبلغ خدماتي ارائه گردد . خدماتي چون طراحي ، نشر ، تبليغات ، آموزش ، هاست و دامين و . . . . اين فروشگاه ها با داشتن تخصصي در يكي از موارد مذكر اقدام به معرفي و تبليغ خدمات خود از طريق اينترنت نموده و بدين طريق مخاطبان خود را از وجود چنين مركزي آگاه مي كنند . همچنين اين دسته افراد براي مخاطبان خود در صورت مراجعه از طريق وب تخفيفاتي نيزدر نظر مي گيرند تا بدين ترتيب مراجعين خود را تشويق به استفاده از خدمات بصورت آنلاين نمايند .

تبليغات :
روزانه ميلياردها بازديد از وب سايت هاي اينترنتي انجام مي شود و اكثر مردم وقت زيادي را در اينترنت جهت ديدن سايت هاي متنوع سپري مي كنند . همانطور كه در شهر ها در كنار خيابان ها و در روي بيلبوردها تبليغات فراواني را مشاهده مي كنيد در فضاي مجازي نيز وضعيت به همين صورت است و شما تبليغات بسياري را در سرتاسر نت مشاهده مي كنيد .
اكثر قريب به اتفاق وب سايت هاي اينترنتي تبليغات مرتبط و غير مرتبط با مطالب خود را بصورت متني ، عكس دار و عكس هاي متحرك در وب سايت خود ارائه مي كنند و هدف انها بازاريابي و در نهايت كسب درآمد است . روزانه ميليون ها خريد از طريق همين وب سايت ها ثبت شده و در اين بين صاحبان سايت ها و فروشندگان سود بسياري را از اين راه بدست مي آورند .
صاحبان كالا براي فروش بيشتر قسمتي از سود خود را به تبليغ دهندگان و صاحبان وب سايت ها مي دهند تا از طريق تبليغات اينترنتي مخاطبان بيشتري برايشان جذب كنند و مديران سايت ها نيز براي تامين مخارج و كسب درآمد تبليغات را در سايت خود قرار مي دهند . مشتري با خريد محصول از طريق وب سايت مورد نظر قسمتي از سود فروش را از آن خود مي كند بدين ترتيب هم سود اضافي از خريدار گرفته نمي شود و هم اشتغال زايي ايجاد مي شود . به جرات مي توان گفت محصولي مي تواند در بازار موفق عمل كند كه سهم بيشتري از تبليغات را از آن خود كند .
تبليغات اينترنتي بهترين روش براي معرفي كالا و محصول به مردم مي باشد . از طريق تبليغات و ارائه وي‍‍‍ژگي هاي يك محصول مي توان مشتريان بسياري براي آن جذب نمود . امروزه بازاريابي اينترنتي و خدمات بازاريابي مانند ايميل انبوه ، خدمات پيامكي ، تبليغات كليكي و درصدي ، چت و بهينه سازي وب سايت براي موتورهاي جستجو (SEO) بصورت يك علم درآمده افراد متخصص در اين زمينه خدمات بازاريابي خود را به مشتريان ارائه مي دهند . در فصل هاي آتي در مورد روش هاي فوق بحث خواهيم كرد .


راهنمای خرید از وب سایت مهندس یار

عضویت در کانال تلگرام مهندس یار

صفحه اینستاگرام مهندس یار مهندسی عمران  آموزش طراحی سایت و برنامه نویسی آموزش تعمیر خودرو و جوشکاری


آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح

آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح ویرایش سوم

این نرم افزار آموزشی مفاهیم مختلف درس های استاتیک و مقاومت مصالح را به صورت گرافیکی و با استفاده از انیمیشن و تصویر به صورت کاملاً مفهومی آموزش می دهد (100% به زبان فارسی، مالتی مدیا). همچنین با استفاده از ده ها مثال و مساله نمونه حل شده در این مجموعه آموزشی می توانید مهارت های لازم برای حل مسائل این درس های مهم را به دست آورید.

دانلود نمونه درس های آموزشی و مشاهده مشخصات کامل

 

مزیت های تکنولوژی آموزشی مالتی مدیا:

در این روش آموزشی به علت کار در محیط گرافیکی و تصویری، آموزش های ارائه شده برای کاربر کاملاً ملموس است. سرعت یادگیری و ماندگاری مطالب بیشتر بوده و کاربر می تواند در صورت نیاز به دفعات مطالب آموزشی را به سادگی مرور کند. در نتیجه به کارگیری این روش باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت آموزش می گردد.


 

درباره نویسنده

وب سایت مهندس یار به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی اطلاعات فنی مهندسی در کشور روزانه میزبان هزاران دانشجو و مهندس رشته های گوناگون می باشد. برای ادامه این راه نیازمند همکاری و همفکری شما عزیزان می باشیم.
با تشکر
مدیریت گروه نرم افزاری مهندس یار
تلفن مشاوره و ثبت سفارش: 02166576264

ارسال های دیگر | مشاهده وب سایت admin

 

2 نظر

 • حسین حسن زاده

  دوره بازاریابی شبکه ای شروع شد بازاریابی شبکه ای با مجوز وزات بازرگانی بشتابید 09353239904

   
 • سعید نامی

  مطلب مفیدی بود.
  سپاس

   
 

 

نظر خود را ارسال کنید

ضروری

ضروری

انتخابی