محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی برق

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی برق

******** ورود به قسمت مهندسی برق و الکترونیک فروشگاه مهندس یار ********

محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی مکانیک 

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی مکانیک 

******** ورود به قسمت مهندسی مکانیک فروشگاه مهندس یار ********

 

 
 

آموزش etap 12.6 (تحلیل سیستم های قدرت)

آموزش etap

ویرایش جدید 1396/06/30 نرم افزار etap 12.6 همراه با راهنمای نصب به پکیج اضافه شد (ویژه خرید پستی). امکان خرید آنلاین فایل آموزشی جهت دانلود اضافه شد.

نرم افزار etap را می توان یکی از مهم ترین نرم افزارهای مورد استفاده در زمینه مهندسی برق جهت طراحی و تحلیل سیستم های قدرت دانست. محصولی که مشاهده می فرمایید کامل ترین آموزش etap به زبان فارسی می باشد. در مجموعه آموزشی که ملاحظه می کنید در قالب 10 ساعت آموزش مالتی مدیا نحوه استفاده از نرم افزار etap را به صورت جامع همراه با مثال های عملی فرا خواهید گرفت. این مجموعه به صورت فیلم آموزشی و به زبان فارسی می باشد.

از جمله سرفصل های پوشش داده شده در این مجموعه آموزشی می توان به المان های اندازه گیری،  پخش بار متقارن، پخش بار نامتقارن، DC و بهینه، آنالیز اتصال کوتاه، راه اندازی موتور، طراحی سیستم زمین، تجهیزات حفاظتی و آنالیز هارمونیک اشاره نمود. در ادامه می توانید ضمن دانلود نمونه هایی از آموزش، عناوین مجموعه آموزشی نرم افزار etap 12.6 را ملاحظه فرمایید. این مجموعه آموزشی تولید سال 95 شرکت مهندس یار می باشد.

*** دانلود نمونه ای از آموزش 1 ***

*** دانلود نمونه ای از آموزش 2 ***

جهت تنظیم کیفیت نمایش بر روی گزینه HD کلیک کنید.

فصل اول: آشنایی با محیط نرم افزار

در این فصل ابتدا توضیحاتی در مورد موارد کاربرد این نرم افزار بیان شده است و سپس نحوه ایجاد یک پروژه جدید به همراه تمامی تنظیمات لازم برای ایجاد یک پروژه ذکر شده است و برای نمونه یک پروژه جدید ایجاد شده است.

فصل دوم: نحوه پارامتر دهی عناصر AC

در این فصل تمامی المان های پر کاربرد در طراحی های شبکه که در نوار ابزار المان های جریان متناوب قرار داشتند از قبیل ژنراتور, شبکه قدرت, موتور القایی و سنکرون, خط انتقال, کابل, راکتور و … توضیح کلی داده شده اند. سپس به صورت تخصصی برای هر المان نحوه پارامتر دهی آنها به همراه تمامی تنظیمات المان در نرم افزار توضیح داده شده است.

فصل سوم: نحوه پارامتر دهی عناصر DC

در این فصل تمامی المان های پر کاربرد در طراحی های شبکه که در نوار ابزار المان های جریان ثابت قرار داشتند از قبیل موتور DC , باطری, شارژر, اینورتر, UPS , کانورتر و … توضیح کلی داده شده اند. سپس به صورت تخصصی برای هر المان نحوه پارامتر دهی آنها به همراه تمامی تنظیمات المان در نرم افزار توضیح داده شده است.در سربرگ تنظیمات مربوط به هر المان تمامی پارامتر های خواسته شده برای هر آنالیز نیز ذکر شده است.

آموزش etap 12.6

(تصویری از این مجموعه آموزشی)

فصل چهارم: المان های اندازه گیری در نرم افزار

در این فصل تمامی المان های پر کاربرد در اندازه گیری  شبکه که در نوار ابزار المان های اندازه گیری قرار گرفته اند توضیح داده شده است.وسایل اندازه گیری از قبیل آمپر متر و مولتی متر، انواع رله های ولتاژ و جریان, رله اضافه جریان و اضافه ولتاژ و …به همراه تمامی نکات مربوط به سربرگ های تنظیماتشان ارائه شده است.

در این فصل دو مثال نمونه به منظور درک بهتر نکات ارئه شده در فصول 2 و 3 و 4 ارائه شده است. که در این مثال ها ابتدا به صورت گام به گام پروژه ایجاد شده و سپس دیاگرام تک خطی پیاده سازی می شود و سپس المان های به کار رفته در این مثال ها پارامتر دهی می شوند.

فصل پنجم: پخش بار متقارن

در این فصل ابتدا نکات فنی در مورد روش های پخش بار که در نرم افزار موجود می باشد بیان شد.سپس مراحل گرفتن پخش بار در نرم افزار توضیح داده شده است. ویرایش مشخصات مربوط به آنالیز پخش بار و تنظمات لازم به صورت کامل بیان شده است. با استفاده از شبکه نمونه آنالیز پخش بار انجام شده است و تمامی جعبه ابزار آنالیز پخش بار به صورت کامل توضیح داده شده است. در انتهای این فصل با استفاده از دو مثال نمونه از ابتدا مراحل پخش بار اجرا شده و نتایج مقایسه گردیده است.

فصل ششم: پخش بار نامتقارن، DC و بهینه

در این فصل به بررسی پخش بار در شرایط خاص پرداخته شده است.هر سه حالت پخش بار نامتقارن و بهینه و همچنین پخش بار در شبکه های با جریان ثابت بررسی شده است و تنظیمات مربوط به هریک از آنالیز گر ها ارائه شده است. در انتها با استفاده از مثال نمونه به بررسی مطالب گفته شده در این فصل پرداخته شده است.

فصل هفتم: آنالیز اتصال کوتاه

مطالب فنی حاکم بر این آنالیز که باید در پروژه ها در نظر گرفت در ابتدا بیان شده است.سپس به معرفی تمامی سربرگ های مربوط به بخش تنظیمات این آنالیز نرم افزار پرداخته شده است.سپس اطلاعاتی که برای آنالیز اتصال کوتاه هریک از المان ها نیاز دارند بیان شده است و در انتها این آنالیز بر روی مثال نمونه انجام شده است.

فصل هشتم: نحوه راه اندازی موتور

در ابتدا استاندارد های مربوط به آنالیز راه اندازی موتور و روش های راه اندازی بیان شده است.سپس در پنجره مشخصات آنالیز موتور به بررسی تمامی تنظیمات مربوطه پرداخته شده است.در انتهای فصل با بررسی 2 مثال روش راه اندازی به صورت استاتیک و دینامیک موتور القایی مورد بررسی قرار گرفته است.

آموزش etap پخش بار

(تصویری از این مجموعه آموزشی)

فصل نهم: طراحی سیستم زمین

در ابتدای فصل انواع روش های مورد استفاده برای سیستم های زمین که در پروژه های حقیقی انجام می شود بیان شده است.در گام به صورت گام به گام روش ایجاد یک سیستم زمین را برای مثال نمونه بیان کردیم.به بررسی کامل مشخصات خاک برای طراحی سیستم زمین پرداخته شده است.در گام بعدی روش های رسم شبکه زمین بیان شده است. در ادامه با استفاده از استاندارد IEEE مثالی به منظور تحلیل سیستم زمین بیان کرده ایم.

فصل دهم: آنالیز هماهنگی تجهیزات حفاظتی

در ابتدا به بررسی تمامی پارامتر ها و بخش های موجود در پنجره مشخصات آنالیز حفاظت پرداخته ایم.سپس نکات مهم و اساسی برای ایجاد یک star در نرم افزار بیان شده است و به طور نمونه یک star  برای پروژه پیشنهادی ایجاد کرده ایم. سپس تمامی جعبه ابزار های موجود در صفحه star به طور کامل با وظایفشان شرح داده شده است.در ادامه با استفاده از یک مثال نمونه به مشخص کردن زمان عملکرد تجهیزات حفاظتی با استفاده از ویژگی های صفحه star پرداخته ایم.

فصل یازدهم: آنالیز هارمونیکی

در ابتدا به بیان مسائل فنی مربوط به این آنالیز پرداخته شده است.در ادامه با معرفی کامل این آنالیز گر نرم افزار به تحلیل یک مثال نمونه پرداخته ایم.در این مثال نحوه گرفتن نمودار های مختلف که در تحلیل های بعدی مورد استفاده قرار  می گیرد به طور کامل توضیح داده شده است.

عناوین پروژه های کاربردی آموزش داده شده در این مجموعه نیز عبارتند از:

 • در فصل اول پس بیان مقدمات با ارائه یک مثال ساده نحوه ایجاد و تنظیمات ابتدایی یک پروژه در نرم افزار توضیح داده شده است.سپس با رسم دیاگرام تک خطی یک شبکه به نحوه قرار دادن المان ها از نوار ابزار بر روی صفحه ترسیم پرداخته شده است.در این مثال قصد داریم تا نحوه ترسیم دیاگرام تک خطی به منظور تغذیه یک بار موتوری با استفاده از کابل که از طریق یک ترانس کاهنده به شبکه متصل شده است را توضیح دهیم.
 • در فصل چهارم همان شبکه رسم شده در فصل یک را مجدد باز کرده و تمامی نکات مربوط به پارامتر دهی عناصر استفاده شده در این شبکه را بررسی کردیم.مسائل فنی مورد توجه برای المان های مدار و پارامتر های مورد نیاز که باید وارد شوند نیز بیان شده است.
 • در فصل پنجم دو مثال بیان شده است.در مثال اول یک بار موتوری 400 اسب بخار با ضریب توان 92 درصد با استفاده از یک ترانس 13.8 به 4.15 کیلوولت که از یک شبکه سراسری با سطح ولتاژ 13.8 کیلو ولت تغذیه می شود پرداخته شده است.بعد از رسم دیاگرام تک خطی و پارامتر دهی عناصر مدار با استفاده از آنالیزگر پخش بار عملیات پخش بار متقارن انجام شده و برروی نتایج پخش بار و مسائل فنی آن بحث شده است.
 • در مثال دوم این فصل که یک پروژه اجرایی بوده است شبیه سازی شده است. در این مثال شبکه از ابعاد وسیعی برخوردار بوده و سعی شده تا از تمامی المان هایی که در واقعیت استفاده می شود در این پروژه بهره گرفته شود. این شبکه از 16 باس تشکیل شده است. در این شبکه هدف تغذیه بارهای نیمه صنعتی و خانگی می باشد.
 • در این پروژه سعی شده تا مسائل فنی علاوه بر نکات مهم در شبیه سازی رعایت شود.به طور مثال روش ترسیم دیاگرام تک خطی به شیوه ایی است که کل شبکه توزیع از دو سمت تغذیه شود تا در صورت بروز اشکال برای یکی از ترانسفورماتور های شبکه بی برق باقی نماند. بارهای استاتیک و دینامیک و فشرده و حتی بارهای موتوری در این شبکه شبیه سازی شده اند تا بتوان در فصل های آینده تحلیل های کاملی بر روی این مثال داشت.
 • روش برق رسانی به باس بارهای ولتاژ بالا با استفاده از خطوط انتقال انجام شده است و در بخشی از شبکه که با استفاده از ترانسفورماتور سطوح ولتاژی به حد توزیع کاهش یافته است با استفاده از کابل برق رسانی به بارها صورت گرفته است.
 • در فصول بعدی به مرور تمامی آنالیز ها بر روی همین مثال انجام شده تا دید صحیحی از آنالیز کامل یک پروژه صنعتی به استفاده کننده گان از این مجموعه آموزشی بدهد.

*** دانلود نمونه ای از آموزش 1 ***

*** دانلود نمونه ای از آموزش 2 ***

مشخصات مولف این مجموعه آموزشی:

مهندس ایمان شریعت پناهی

کارشناسی ارشد برق-قدرت، گرایش سیستم های الکتریکی – دانشگاه علم و صنعت ایران.

ویرایش جدید 1396/06/30 نرم افزار etap 12.6 همراه با راهنمای نصب به پکیج اضافه شد (ویژه خرید پستی). امکان خرید آنلاین فایل آموزشی جهت دانلود اضافه شد.

آموزش etap 12.6

Check آموزش eplan (نقشه کشی برق) سفارش محصول و پرداخت آنلاین مبلغ سفارش با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب (قیمت  = 31500 تومان – همراه با نرم افزار + راهنمای نصب!):

Online آموزش etap
همچنین برای خرید لینک های دانلود این مجموعه آموزشی با قیمت 28000 تومان روی گزینه زیر کلیک نمایید (فقط آموزش):

فروشگاه مهندس یار
وضعیت کالا: موجود Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95

 Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95 توجه 1: محصولات معرفی شده از سمت مهندس یار، به دقت از میان ده ها محصول موجود در بازار انتخاب می شوند، به طوری که اولاً دارای بالاترین کیفیت آموزش بوده و نکات کاربردی را به کاربران آموزش دهند. همچنین ضمانت عملکرد و پشتیبانی محصولات هم توسط این مجموعه مورد تاکید و توجه می باشد. پس از دریافت محصول سفارش داده شده در صورت وجود هر مشکلی می توانید با شماره تماس ذکر شده در پشت جلد مجموعه آموزشی تماس حاصل فرمایید.

Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95 توجه 2: علت حذف سفارش به صورت پرداخت در محل: با توجه به مشکلات عدیده ای که برای سفارشات پرداخت در محل به وجود آمده است (از قبیل طولانی شدن مراحل ارسال به علت سیر مراحل اداری در این حالت، برگشتی بالا به علت عدم مراجعه مامورین اداره پست به آدرس مشتری، هزینه ارسال بیشتر به علت اخذ هزینه خدمات و ارزش افزوده از مشتری، عدم تحویل گیری سفارش از طرف برخی افراد بی مسئولیت و …) که نارضایتی مشتریان را به دنبال داشته است، از ابتدای سال 94 این حالت حذف شده و سفارش محصولات فقط به صورت پرداخت آنلاین مقدور می باشد. در این حالت سفارشات سریعتر و با هزینه کمتر به مشتریان ارسال شده و درصد برگشتی ها نیز نزدیک به صفر می باشد. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای خرید مراجعه فرمایید.

Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95 مشاوره و پشتیبانی: با تماس با بخش فروش شرکت مهندس یار با شماره 66565949 در صورتی که هر سوالی در ارتباط با نحوه سفارش محصولات و سایر خدمات مجموعه داشته باشید در خدمت شما می باشیم.

پشتیبانی مهندس یار


راهنمای خرید از وب سایت مهندس یار

عضویت در کانال تلگرام مهندس یار

صفحه اینستاگرام مهندس یار مهندسی عمران  آموزش طراحی سایت و برنامه نویسی آموزش تعمیر خودرو و جوشکاری


آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح

آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح ویرایش سوم

این نرم افزار آموزشی مفاهیم مختلف درس های استاتیک و مقاومت مصالح را به صورت گرافیکی و با استفاده از انیمیشن و تصویر به صورت کاملاً مفهومی آموزش می دهد (100% به زبان فارسی، مالتی مدیا). همچنین با استفاده از ده ها مثال و مساله نمونه حل شده در این مجموعه آموزشی می توانید مهارت های لازم برای حل مسائل این درس های مهم را به دست آورید.

دانلود نمونه درس های آموزشی و مشاهده مشخصات کامل

 

مزیت های تکنولوژی آموزشی مالتی مدیا:

در این روش آموزشی به علت کار در محیط گرافیکی و تصویری، آموزش های ارائه شده برای کاربر کاملاً ملموس است. سرعت یادگیری و ماندگاری مطالب بیشتر بوده و کاربر می تواند در صورت نیاز به دفعات مطالب آموزشی را به سادگی مرور کند. در نتیجه به کارگیری این روش باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت آموزش می گردد.


 

درباره نویسنده

وب سایت مهندس یار به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی اطلاعات فنی مهندسی در کشور روزانه میزبان هزاران دانشجو و مهندس رشته های گوناگون می باشد. برای ادامه این راه نیازمند همکاری و همفکری شما عزیزان می باشیم.
با تشکر
مدیریت گروه نرم افزاری مهندس یار
تلفن مشاوره و ثبت سفارش: 02166576264

ارسال های دیگر | مشاهده وب سایت admin

 

25 نظر

 • علی

  با سلام.یک بسته تهیه کردم ولی نرم افزار etap که همراه بسته فرستاده بودید روی ویندوز من کرک نمیشه وغیر فعال هست
  ویندوزم سون هست و 32بیتی لطفا برای نصب آن راهنمایی کنید
  آیا این نرم افزار با ویندوز من سازگار هست

   
  • admin

   سلام
   این نسخه از نرم افزار etap از طرف شرکت سازنده فقط در حالت 64 بیت منتشز شده است. جهت اطلاعات بیشتر با شماره 66576264 تماس حاصل فرمایید.

    
 • علی

  سلام.من یه بسته ب شماره سفارش 40972 خریدم مورخ 16 آبان ولی هنوز بدستم نرسیده.کی بدستم میرسه

   
  • admin

   سلام
   بسته شما روز 17 آبان ارسال شده است. با توجه به تعطیلی 18 و 19 آبان ماه امروز خدمتتون میرسه.
   با تشکر

    
 • admin

  توجه: نرم افزار etap 12.6 همراه با راهنمای نصب به این پکیج اضافه شد. توجه کنید که نرم افزار فقط در حالت خرید پستی ارسال خواهد شد.

   
 • امین

  سلام
  این آموزش رو تهیه کردم خیلی خوب توضیح میده مدرسش. آموزش دیگه ای از همین مولف دارید؟

   
  • admin

   با سلام و تشکر از شما
   از این مدرس تنها همین مجموعه آموزشی در مهندس یار تدریس شده است.
   موفق باشید.

    
 • آرش

  با سلام
  میخاستم ببینم نرم افزارش رو ب صورت جدا ارائه میدین یا ن؟ همچنین این نرم افزار بر روی ویندوز 10 نصب میشه یا ن؟

   
 • صابر

  سلام. از اونجایکه خود نرم افزار سخت گیر میاد .ایا امکانش هس همین ورزن اموزشی رو همراه فایل اموزشی ارائه کنید؟

   
 • الیاس

  سلام. آیا میشه آموزش EMTP-RV رو هم بذارید؟ متقاضی زیادی داره

   
  • گروه نرم افزاری مهندس یار

   با سلام
   درخواست شما بررسی میگردد.

    
 • مسعود

  سلام . محصول خیلی زود بدستم رسید ممنون از شما.
  در مورد کیفیت محصول و سطح اموزش بگم که خیلی خوبه فقط کاش خود نرم افزار برای نصب داخل dvd بود که همزمان با اموزش بشه کار کرد. با توجه به توضیحات محصول روی پک اموزش فکر کردم نرم افزار برای نصب هم همراهشه ولی اینطور نبود.
  بهر حال ممنونم

   
  • گروه نرم افزاری مهندس یار

   سلام
   از لطف شما سپاسگزاریم. در حال حاضر این مجموعه آموزشی بدون نرم افزار ارائه می گردد.
   موفق باشید.

    
 • مسعود

  سلام
  این نرم افزار و اموزشی که ارائه میده بر اساس جدیدترین نسخه Etap هستش یا خیر؟ و اینکه اگر تهیه کنیم لازم به اپدیت نیست؟
  ممنون از مطالب خوب و زحمات شما.

   
  • گروه نرم افزاری مهندس یار

   سلام آموزش جدید و بر مبنای نسخه etap 12.6 می باشد.

    
 • محمدجواد

  سلام
  لطفا همه ی نرم افزار ها رو بریزید تو یه سبد ، اسمش رو هم بذارید مثلا گنجینه ی مهندسی برق ، قیمتش هم مناسب میشه،
  جوری باشه که به جای خرید تک تک محصولات همش رو بخریم
  از لحاظ قیمتی تهیه ی همش تو یه مجموعه به صرفه تر هستش و استقبال از این کار هم بیشتر میشه

   
 • غلامرضا رییسی

  سلام
  ایا در این پک کتاب هم وجود داره با تشکر

   
  • گروه نرم افزاری مهندس یار

   سلام
   خیر این مجموعه فقط شامل فیلم آموزشی می باشد.

    
 • مهران

  سلام
  من این مجموعه رو تهیه کردم واقعاً کیفیت صدا و تصویر و نوع آموزشش خیلی عالی بود. ممنون مهندس یارررررررر!

   
 • بهروز

  آیا روی ویندوز 8 هم نصب میشود؟

   
  • گروه نرم افزاری مهندس یار

   سلام
   بله بر روی ویندوز 8 قابل نصب می باشد.
   موفق باشید

    
 • رضا

  سلام
  متاسفانه برای کرک نرم افزار باید تاریخ تقویم کامپیوتر رو تغییر داد. آقا من یک نرم افزار دارم که اگر تاریخ سیستم رو تغییر بدم کل تنظیماتش بهم میخوره
  لطفا برای ویندوز 64 بیت یک کرک دیگه تو سایت برای دانلود قرار بدید. تشکر

   
 • امیر

  سلام
  خود نرم افزار مطمئن هست؟روی سیستم های 64 نصب میشه؟

   
  • گروه نرم افزاری مهندس یار

   با سلام بله
   تا کنون مشکلی در رابطه با نصب این نرم افزار گزارش نشده است.
   با تشکر

    
 • Vahid

  اگه یک تکه از فایل آموزشی رو بصورت رایگان برای دانلود میگذاشتید، خیلی خوب میشد.

   
 

 

نظر خود را ارسال کنید

ضروری

ضروری

انتخابی