محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی برق

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی برق

******** ورود به قسمت مهندسی برق و الکترونیک فروشگاه مهندس یار ********

محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی مکانیک 

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی مکانیک 

******** ورود به قسمت مهندسی مکانیک فروشگاه مهندس یار ********

 

 
 

آموزش جامع Altium Designer به زبان فارسی

آموزش altium designer به زبان فارسی

ویرایش جدید 95/06/25 لینک های دانلودی اضافه شد.

نرم افزار Altium Designer را می توان پرکاربردترین نرم افزار مورد استفاده جهت طراحی فیبر مدار چاپی و یا همان PCB دانست. علاوه بر این، از Altium Designer که نام قبلی آن Protel DXP می باشد می توان جهت طراحی، پیاده سازی، اجرا و تحلیل انواع مدارهای الکترونیکی استفاده نمود. در مجموعه آموزشی که ملاحظه می فرمایید، نحوه کار با نرم افزار Altium Designer 2016 به صورت مالتی مدیا و به زبان فارسی آموزش داده شده است.

این محصول آموزشی کامل ترین مجموعه آموزشی به زبان فارسی بوده و در آن طی سرفصل های آشنایی با مبانی الکترونیک، آشنایی با طراحی برد مدار چاپی (PCB)، آشنایی با محیط Altium Designer، ایجاد سند شماتیک، ایجاد سند PCB، آشنایی با کتابخانه ها، مسیرکشی، تولید خروجی،  نحوه کار با این نرم افزار کاربردی و قدرتمند را فرا خواهید گرفت. همچنین نسخه 2016 نرم افزار آلتیوم دیزاینر در این مجموعه آموزشی قرار داده شده است. در این آموزش با بیان 12 پروژه در سطوح مختلف طراحی یک برد مدار چاپی را در نرم افزار Altium Designer آموزش داده خواهد شد. توجه: راهنمای نصب نرم افزار Altium Designer 2016 نیز در این مجموعه قرار داده شده است.

در ادامه می توانید ضمن دانلود دو مبحث آموزشی، عناوین درس های هریک از سرفصل های اشاره شده را ملاحظه فرمایید:

*** دانلود نمونه آموزشی اول ***

*** دانلود نمونه آموزشی دوم ***

در فصل اول مقدمات و آشنایی با محیط نرم افزار آموزش داده می شود. در فصل 2 با ارائه پروژه آموزشی اول به معرفی قسمت ها و منوهای اصلی نرم افزار می پردازیم، همچنین نحوه ایجاد یک پروژه اصلی، ایجاد یک سند شماتیک و ایجاد یک سند PCB می پردازیم.
در فصل 3 با ارائه پروژه آموزشی دوم به آموزش نحوه بررسی کتابخانه های مختلف، نحوه وارد کردن المان و همچنین نحوه تنظیمات المان ها می پردازیم.
در پروژه سوم به بررسی یک پروژه سطح پیشرفته می پردازیم. یکی از مهمترین کاربردهای طراحی بردهای مدار چاپی، طراحی و ساخت بردهای منابع تغذیه می باشد. در این پروژه در ابتدا به بررسی کتابخانه های مهم جهت وارد کردن المان های کاربردی در زمینه بردهای منابع تغذیه می پردازیم. در این پروژه به نحوه وارد کردن ترانسفورماتور، پل دیودی، مقاومت، خازن الکترولیتی می پردازیم. سپس از یک دیود زنر 1n4736A و یک مقاومت و یک ترانزیستور 2N2222A جهت تنظیم فرکانس کلیدزنی، استفاده می کنیم. همچنین در نهایت از یک خازن الکترولیتی با ظرفیت 100µF جهت کاهش ریپل ولتاژ خروجی استفاده می کنیم.

آموزش altium designer 2016

(تصویری از این مجموعه آموزشی)

در فصل 4 در پروژه چهارم به نحوه ساخت یک المان در سند شماتیک می پردازیم. در این پروژه به نحوه آموزش گام به گام ساخت یک سنسور دما می پردازیم. سنسورها از مهمترین المان های در بردهای مدار چاپی می باشند. سنسور دمای مورد نظر یک سنسور 3 پایه می باشد. این عنصر از سه پایه VCC و GND و VOUT تشکیل شده است.
در پروژه پنجم در این فصل یک پروژه سطح پیشرفته دیگر را مطرح می نماییم. میکروکنترلرها ادواتی بسیار کاربردی در تجهیزات الکترونیکی می باشند. این المان ها دارای پایه های بسیار زیادی می باشند که همین امر موجب پیچیدگی ساخت مدارهای با حضور میکروکنترلرها به روش های غیر از طراحی برد مدار چاپی می شود.
بردهای مدار چاپی این قابلیت را به کاربرها می دهند تا مدارهای اینچنینی را به راحتی، با سرعت و دقت بالا طراحی و مونتاژ نمایند. در این پروژه از میکروکنترلر ATmega32 استفاده شده است. همچنین جهت نمایش خروجی های میکروکنترلر از یک LCD استفاده می کنیم. در برخی از کاربردها کاربرها سعی بر استفاده از کریستال خارجی جهت تنظیم فرکانس میکروکنترلر دارند، که در این پروژه به نحوه وارد کردن کریستال و تنظیمات آن نیز می پردازیم. همچنین جهت تنظیم نور LCD از یک پتانسیومتر نیز استفاده می کنیم. همچنین در ادامه به بررسی قابلیت Navigator و Bill of material پرداخته می شود.

آموزش altium designer 2016
(تصویری از این مجموعه آموزشی)

در فصل 5 در قالب پروژه ششم به نحوه پیاده سازی مدار نوسان ساز، نحوه ساخت سند شماتیک ، نحوه ساخت سند PCB نوسان ساز Stable multi-vibrator می پردازیم. این نوسان ساز به گونه ای است که می توان گفت هیچ حالت پایدار و ثابتی ندارد و یا به عبارتی ولتاژ خروجی دائماً در حال نوسان می باشد.
ثابت زمانی ولتاژ خروجی برابر با مقدار RC می باشد. از ویژگی های این مدار این می باشد که به پالس تریگر خروجی نیاز ندارد. در این پروژه از چهار مقاومت و دو خازن جهت تنظیم ثابت زمانی سیگنال خروجی، و از دو ترانزیستور جهت تولید پالس های خروجی استفاده می شود. همچنین در حین فرآیند آموزش نحوه ساخت یک سند PCB به روش دستی و یا استفاده از قابلیت PCB Component wizard را نیز بررسی می کنیم.
در فصل 6 در قالب دو پروژه آموزشی (شماره هفتم وهشتم) به بررسی نحوه ساخت Footprint برای کتابخانه هایی که در محیط نرم افزار در فصل 4 تعریف شد، می پردازیم. در این پروژه با ابزارهای pad وArc و Line جهت ساخت مدل Footprint عناصر به طور کامل آشنا می شویم.
در پروژه نهم سند شماتیک پروژه پنجم را به طور کامل و گام به گام کامل می کنیم. در ابتدا به نحوه تخصیص Footprint های جدید برای المان ها می پردازیم، در نهایت سند شماتیک ساخته شده را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهیم.

آموزش altium designer

(تصویری از این مجموعه آموزشی)

در فصل 7 و در قالب پروژه یک پروژه کاملاً صنعتی به نحوه پیاده سازی مبدل DC_DC Boost با رعایت ملاحظات عملی می پردازیم. در این پروژه به نحوه تخصیص Footprint به المان های موجود در پروژه پرداخته می شود. در این پروژه برد ما دارای یک بخش قدرت و یک بخش کنترلی می باشد.
در بخش قدرت پروژه از یک سلف جهت ذخیره سازی انرژی، از یک ماسفت با شماره IRF530 جهت کلیدزنی، از یک دیود پر سرعت با شماره BYW80-200 جهت قطع ارتباط قسمت ورودی و خروجی در هنگام ذخیره سازی انرژی در سلف، از یک خازن 200 µF جهت کاهش ریپل ولتاژ خروجی و از یک مقاومت و خازن و سلف جهت کامل کردن عملکرد مناسب مدار در کاربرهای عملی استفاده می کنیم.
در بخش کنترلی جهت کلیدزنی از UC3842 استفاده می شود. همچنین دقت شود که تغذیه این آی سی نیز از تغذیه مدار ایزوله می باشد، که این مسئله جهت عملکرد مناسب تر مدار لازم می باشد.

در این قسمت از بخش قدرت نیز چند فیدبک گرفته شده و با قرار دادن مقاومت های با مقدار مناسب سعی شده است، تا با استفاده از یک تقسیم مقاومتی مناسب ولتاژ بخش قدرت را به رنج ولتاژ موردنظر آی سی مورد استفاده تبدیل کنیم، تا آی سی بتواند با تنظیم فرکانس کلیدزنی ماسفت عملکرد مناسب مبدل ما را تضمین بکند.

آموزش altium designer 2016

(تصویری از این مجموعه آموزشی)

در فصل 8 و در قالب پروژه 11 به کامل کردن نکات طراحی برد مدار چاپی می پردازیم. قابلیت Teardrop جهت افزایش مقاومت مکانیکی پدها و track ها ، قابلیت Polygon جهت کاهش و حذف تا حد امکان نویز در بردهای مدار چاپی و قابلیت Place String جهت وارد کردن اطلاعاتی نظیر تاریخ، نام طراح، شرکت سازنده و… بر روی برد نهایی می پردازیم.
در قالب پروژه آموزشی 12 ام به بررسی و آموزش گام به گام قابلیت شبیه سازی سند شماتیک برد مدار چاپی طراحی شده، در نرم افزار می پردازیم. یکی از مزیت های منحصر به فرد این نرم افزار نسبت به سایر نرم افزارهای طراحی برد مدار چاپی همین قابلیت شبیه سازی نرم افزار می باشد. در این قسمت نحوه وارد کردن منابع ولتاژ و نحوه تنظیم آن ها و همچنین نحوه قرار دادن پراب های ولتاژ و جریان در محیط شبیه سازی را بررسی می کنیم.

مشخصات مولف این مجموعه:

مهندس مجید حیدری کارشناس ارشد برق دانشگاه علم و صنعت ایران

خرید آموزش altium designer

سفارش محصول و پرداخت آنلاین مبلغ سفارش با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب (قیمت  =24500 تومان – ارسال سریعتر، هزینه کمتر!):

Online آموزش جامع Altium Designer به زبان فارسی

همچنین برای خرید لینک های دانلود این مجموعه آموزشی با قیمت 24000 تومان روی گزینه زیر کلیک نمایید:

فروشگاه مهندس یار

وضعیت کالا: موجود Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95

 Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95 توجه 1: محصولات معرفی شده از سمت مهندس یار، به دقت از میان ده ها محصول موجود در بازار انتخاب می شوند، به طوری که اولاً دارای بالاترین کیفیت آموزش بوده و نکات کاربردی را به کاربران آموزش دهند. همچنین ضمانت عملکرد و پشتیبانی محصولات هم توسط این مجموعه مورد تاکید و توجه می باشد. پس از دریافت محصول سفارش داده شده در صورت وجود هر مشکلی می توانید با شماره تماس ذکر شده در پشت جلد مجموعه آموزشی تماس حاصل فرمایید.

Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95 توجه 2: علت حذف سفارش به صورت پرداخت در محل: با توجه به مشکلات عدیده ای که برای سفارشات پرداخت در محل به وجود آمده است (از قبیل طولانی شدن مراحل ارسال به علت سیر مراحل اداری در این حالت، برگشتی بالا به علت عدم مراجعه مامورین اداره پست به آدرس مشتری، هزینه ارسال بیشتر به علت اخذ هزینه خدمات و ارزش افزوده از مشتری، عدم تحویل گیری سفارش از طرف برخی افراد بی مسئولیت و …) که نارضایتی مشتریان را به دنبال داشته است، از ابتدای سال 94 این حالت حذف شده و سفارش محصولات فقط به صورت پرداخت آنلاین مقدور می باشد. در این حالت سفارشات سریعتر و با هزینه کمتر به مشتریان ارسال شده و درصد برگشتی ها نیز نزدیک به صفر می باشد. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای خرید مراجعه فرمایید.

Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95 مشاوره و پشتیبانی: با تماس با بخش فروش شرکت مهندس یار با شماره 66565949 در صورتی که هر سوالی در ارتباط با نحوه سفارش محصولات و سایر خدمات مجموعه داشته باشید در خدمت شما می باشیم.

پشتیبانی مهندس یار


راهنمای خرید از وب سایت مهندس یار

عضویت در کانال تلگرام مهندس یار

صفحه اینستاگرام مهندس یار مهندسی عمران  آموزش طراحی سایت و برنامه نویسی آموزش تعمیر خودرو و جوشکاری


آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح

آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح ویرایش سوم

این نرم افزار آموزشی مفاهیم مختلف درس های استاتیک و مقاومت مصالح را به صورت گرافیکی و با استفاده از انیمیشن و تصویر به صورت کاملاً مفهومی آموزش می دهد (100% به زبان فارسی، مالتی مدیا). همچنین با استفاده از ده ها مثال و مساله نمونه حل شده در این مجموعه آموزشی می توانید مهارت های لازم برای حل مسائل این درس های مهم را به دست آورید.

دانلود نمونه درس های آموزشی و مشاهده مشخصات کامل

 

مزیت های تکنولوژی آموزشی مالتی مدیا:

در این روش آموزشی به علت کار در محیط گرافیکی و تصویری، آموزش های ارائه شده برای کاربر کاملاً ملموس است. سرعت یادگیری و ماندگاری مطالب بیشتر بوده و کاربر می تواند در صورت نیاز به دفعات مطالب آموزشی را به سادگی مرور کند. در نتیجه به کارگیری این روش باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت آموزش می گردد.


 

درباره نویسنده

وب سایت مهندس یار به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی اطلاعات فنی مهندسی در کشور روزانه میزبان هزاران دانشجو و مهندس رشته های گوناگون می باشد. برای ادامه این راه نیازمند همکاری و همفکری شما عزیزان می باشیم.
با تشکر
مدیریت گروه نرم افزاری مهندس یار
تلفن مشاوره و ثبت سفارش: 02166576264

ارسال های دیگر | مشاهده وب سایت admin

 

25 نظر

 • ابوالفضل

  سلام میشه لینک دانلود آلتیوم ۲۰۱۶ رو هم قرار بدید

   
  • admin

   سلام
   لینک دانلود این نرم افزار در سرور مهندس یار موجود نیست. توصیه میکنیم به سایت های soft8.ir و p30download.com مراجعه فرمایید.

    
 • محمد هادی

  خیلی ممنونم از مهندس یار عزیز فقط یک سوال دیگه دو تا گزینه برای خرید آنلاین هستش من میخوام لینک ها رو برام بفرستید خودم دانلود کنم کدوم رو باید بزنم با تشکر

   
  • admin

   گزینه خرید لینک های دانلود را انتخاب فرمایید.
   با تشکر

    
 • محمد هادی

  با سلام من قصد خرید این مجموعه رو دارم لطفا بگید که این مجموعه آموزشی میتونه نیاز های صنعتی رو هم برطرف کنه یا نه فقط جنبه تئوری و دانشجویی داره؟ بعدشم اینکه چند گیگه ممنون میشم سریع جواب بدین چون به شدت نیاز دارم ممنونم یا علی

   
  • admin

   سلام
   پروژه های آموزش داده شده در این مجموعه کاربرد صنعتی هم دارند. توصیه میکنیم لیست کامل پروژه ها را مطالعه فرمایید. حجم فایل های آموزشی 1.7 گیگابایت می باشد.
   موفق باشید.

    
 • omid golpayegani

  سلام. وقت بخیر.
  من لینک های دانلود محصول رو خریدم. لینک ها را برای دانلود به من ایمیل می کنید؟
  شماره سفارش:
  38895

   
  • admin

   سلام
   بله لینک ها به ایمیل شما ارسال گردید.
   موفق باشید

    
 • محمدرضا

  سلام
  بنده بسته آموزشی رو با شماره سفارش 37897 خریداری کردم..کی ارسال میشه؟
  تشکر

   
  • گروه نرم افزاری مهندس یار

   با سلام
   محصول شما یکشنبه 95/09/29 به پست تحویل داده شد.
   موفق باشید.

    
 • میلاد

  سلام
  من 50% با کارکردن ای نرم افزار اشنایی دارم و میتونم کار کنم با تهیه این فیلم اموزشی شما میشه نرم افزارو بطور کامل یاد گرفت و پروژه هایی که طراحی کنم که ایرادی نداشته باشه…یا نه فقط برای افراد مبتدی هستش…؟

   
  • گروه نرم افزاری مهندس یار

   سلام
   سطح آموزش از مقدماتی تا حرفه ای هست و بنابراین برای تمامی مخاطبان قابل استفاده می باشد.
   موفق باشید

    
 • مصطفی

  سلام
  میخواستم بدونم این مجوعه اموزش شامل چند ساعت فیلم اموزشی می شود ؟

   
  • گروه نرم افزاری مهندس یار

   سلام
   مدت زمان این آموزش 10 ساعت است.
   موفق باشید.

    
 • مینا

  سلام ،این اموزش برای من که هیچ اشنایی با التیوم ندارم و میخوام از صفر شروع کنم ،فایده ای داره؟

   
  • گروه نرم افزاری مهندس یار

   سلام
   بله این آموزش از سطح مقدماتی به آموزش ALTIUM DESIGNER 2016 پرداخته و پیش نیاز خاصی ندارد.
   موفق باشید.

    
 • ...

  اگه می شه نمونه ای از آموزش رو قرار بدید.

   
 • شاهین

  من این آموزش ورژن جدید رو تهیه کردم واقعا نسبت به ورژن قبلی خیلی بهتر بود و مثال های بیشتر و کاربردی تری داشت. از مجموعه مهندس یار ممنونم

   
 • شهریار ایران دوست

  سلام من یک شنبه گذشته با پست پیش تاز نرم افزار آلتیوم دیزاینررو انلاین خریدم ولی هنوز به دستم نرسید .شماره رسید 5399751760

   
  • گروه نرم افزاری مهندس یار

   سلام. سفارش شما با شماره مرسوله 18644063811100784023 ارسال شده است.
   موفق باشید.

    
 • یهمن

  ذرود.پرداخت انلاین سایت مشگل داره هر کاریش کردم نتونستم پروسه پرداخت رو انجام بدم به این نرم افزارم خیلی نیاز دارم لطفا پیگیری کنید.
  با تشکر از وب سایت مفیدتون

   
  • گروه نرم افزاری مهندس یار

   سلام
   شنبه صبح تماس بگیرید تا سفارشتون رو به صورت دستی ثبت و ارسال کنیم: 66576264
   موفق باشید

    
 • احسان کیانفر

  این محصول رو هفته پیش با پست سفارشی خرید آنلاین کردم ولی بعد از 5 روز رسید چرا انقدر دیر؟! ولی آموزش خوب و جامعی بود ان شا ا… خرید های بعدی رو زودتر ارسال کنید.

   
  • گروه نرم افزاری مهندس یار

   سلام
   دوست عزیز بسته ها در اولین فرصت به اداره پست تحویل داده می شوند. برای دریافت سریعتر از پست پیشتاز استفاده نمایید.
   موفق باشید

    
 

 

نظر خود را ارسال کنید

ضروری

ضروری

انتخابی