محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی برق

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی برق

******** ورود به قسمت مهندسی برق و الکترونیک فروشگاه مهندس یار ********

محصولات آموزشی فروشگاه مهندس یار در زمینه مهندسی مکانیک 

(مالتی مدیا، 100 درصد به زبان فارسی):

مهندسی مکانیک 

******** ورود به قسمت مهندسی مکانیک فروشگاه مهندس یار ********

 

 
 

آموزش الگوریتم ژنتیک در متلب (Matlab)

genetic 600 x 300 آموزش الگوریتم ژنتیک در متلب (Matlab)

در این قسمت قصد داریم آموزش مربوط به یکی از تخصصی ترین مباحث نرم افزار متلب یعنی الگوریتم ژنتیک را معرفی نماییم. همانطور که می دانید، الگوریتم ژنتیک یکی از روش های بسیار پیشرفته در زمینه بهینه سازی مسائل مهندسی بوده و از این روش در بسیاری از مسائل پیچیده که به روش عادی قابل حل نیستند استفاده می گردد. در مجموعه آموزشی که ملاحظه می فرمایید نحوه استفاده از روش الگوریتم ژنتیک در نرم افزار Matlab به صورت تفصیلی و در قالب مثال و پروژه آموزش داده شده است. این آموزش محصولی از شرکت نرم افزاری مهندس یار بوده و تالیف این مجموعه را سرکار خانم نازیلا امامدوست (کارشناسی ارشد پژوهشگاه مواد و انرژی) بر عهده داشته اند. مدت زمان آموزش نیز 4 ساعت می باشد. در ادامه می توانید ضمن دانلود نمونه ای از فیلم آموزشی این محصول، توضیحات بیشتری را در مورد سرفصل های این مجموعه آموزشی و همچنین این روش بهینه سازی ملاحظه فرمایید:

*** دانلود قسمتی از آموزش الگوریتم ژنتیک در متلب ***

عناوین مباحث این مجموعه آموزشی نیز عبارتند از:

آشنایی با مدل های تکاملی یا Evolutionary Algorithms، تئوری Lamarck، تئوری Baldwin ، آشنایی با الگوریتم ژنتیک و کاربردهای آن، تابع fitness، انتخاب فرضیه ها، اپراتور Crossover ، اپراتور mutation  ، پدیده crowding ، حل کننده GA، شروع به کار در نرم افزار متلب، تابع برازندگی، انتخابگر های ترکیبی، مفهوم غلبه (dominance)، انتخاب بر اساس مفهوم پارتو، مثال ها و پروژه های انجام شده توسط الگوریتم ژنتیک در Matlab. تصاویری از محیط این برنامه آموزشی:

 آموزش الگوریتم ژنتیک در متلب (Matlab)
 آموزش الگوریتم ژنتیک در متلب (Matlab)
 آموزش الگوریتم ژنتیک در متلب (Matlab)

Lamarck دانشمند قرن نوزدهم فرضیه ای ارائه کرده که طبق آن تجربیات یک موجود زنده، در ترکیب ژنتیکی فرزندان آن تاثیر میگذارد. برای مثال موجودی که یاد گرفته از غذای سمی پرهیز کند این ویژگی را بصورت ژنتیکی به فرزندان خود منتقل مینماید تا آنها دیگر مجبور به یادگیری این پدیده نباشند. اما شواهد تجربی این نظر را تائید نمی کنند. یعنی تجربیات فردی هیچ تاثیری در ترکیب ژنتیکی فرزندان ندارد.

نظریه دیگری وجود دارد که تاثیر یادگیری را بر تکامل توضیح می دهد. این نظریه که اثر Baldwin نامیده می شود بر مبنای مشاهدات زیر استوار است: اگر موجودی  از طرف محیط متغیری تحت فشار قرار گرفته باشد، افرادی که توانایی یادگیری نحوه برخورد با شرایط را داشته باشند شانس بیشتری برای بقا دارند. موجوداتی که تحت شرایط جدید باقی می مانند جمعیتی با توانائی یادگیری را تشکیل می دهند که فرایندهای تکاملی در آنها سریعتر رخ می دهد و باعث میشود تا نسلی بوجود بیاید که نیازی به یادگیری مواجهه با شرایط جدید را نداشته باشند.

قانون GA، قانون انتخاب طبیعت بر مبنای قانون بهترین ها است. روش های EA  به دو نوع مرتبط به هم ولی مجزا دسته بندی میشوند:

.Genetic Algorithms 

در این روش  راه حل یک مسئله بصورت  یک bit string نشان داده می شود.

.Genetic Programming

این روش به تولید expression trees که در زبانهای برنامه نویسی مثل lisp  مورد استفاده هستند می پردازد بدین ترتیب می توان برنامه هائی ساخت که قابل اجرا باشند.

در مورد این روش می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • برای مسائل پیچیده یا مسائلی که دارای فضای سرچ بسیار بزرگی هستند کاربرد زیادی دارد.
 • برای بهینه سازی گسسته کاربرد بسیار زیادی دارد.
 • روش کارآمدی در  optimization و  Machine learning است.
 • هدف بهینه سازی طراحی در  GA ،یافتن جواب یا جواب هایی بر روی یک مجموعه از گزینه های ممکن با رعایت قیود مسئله با هدف بهینه کردن معیارهای مساله است.
 • هدف بهینه سازی در یادگیری ماشین، تخمین توابع غیر صریحی از فرضیه هاست.
 • روش جستجوی GA با روشهای دیگر مثل شبکه های عصبی تفاوت دارد.
 • در شبکه عصبی روش Gradient descent بصورت  هموار از فرضیه ای به فرضیه  مشابه دیگری حرکت میکند در حالیکه GA  ممکن است بصورت ناگهانی فرضیه والد را با فرزندی جایگزین نماید که تفاوت اساسی با والد آن داشته باشد. از اینرو احتمال گیر افتادن GA در مینیمم محلی کاهش می یابد.
 • چون در هر بار تولید نسل، جمعیت بصورت تصادفی انتخاب می شوند تضمینی وجود ندارد که به جواب بهینه برسد اما لزوما به جواب هایی با تناسب بالا می رسد.
 • از مزایای  GA این است که چون مستقیما با تابع هدف سروکار دارد نیازی به داشتن معادله دقیق نیست (مناسب برای داده هایی که براحتی می توان با  curve fitting به معادله تقریبی از رفتار داده ها رسید).

روش متداول پیاده سازی الگوریتم ژنتیک بدین ترتیب است که:

 • مجموعه ای از فرضیه ها که population  نامیده میشود تولید وبطور متناوب با فرضیه های جدیدی جایگزین میگردد.
 • در هر بار تکرارتمامی فرضیه ها با استفاده از یک تابع تناسب یا Fitness مورد ارزیابی قرار داده میشوند. آنگاه تعدادی از بهترین فرضیه ها با استفاده از یک تابع احتمال انتخاب شده و جمعیت جدید را تشکیل میدهند.
 • تعدادی از این فرضیه های انتخاب شده به همان صورت مورد استفاده واقع شده و مابقی با استفاده از اپراتورهای ژنتیکی نظیر Crossover و Mutation برای تولید فرزندان بکار میروند.

genetic آموزش الگوریتم ژنتیک در متلب (Matlab)

سفارش محصول و پرداخت آنلاین مبلغ سفارش با استفاده از کارت های بانکی عضو شبکه شتاب (قیمت  =18000 تومان – ارسال سریعتر، هزینه کمتر!):

Online آموزش الگوریتم ژنتیک در متلب (Matlab)

همچنین برای خرید لینک های دانلود این مجموعه آموزشی با قیمت 18000 تومان روی گزینه زیر کلیک نمایید:

فروشگاه مهندس یار

وضعیت کالا: موجود Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95

 Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95 توجه 1: محصولات معرفی شده از سمت مهندس یار، به دقت از میان ده ها محصول موجود در بازار انتخاب می شوند، به طوری که اولاً دارای بالاترین کیفیت آموزش بوده و نکات کاربردی را به کاربران آموزش دهند. همچنین ضمانت عملکرد و پشتیبانی محصولات هم توسط این مجموعه مورد تاکید و توجه می باشد. پس از دریافت محصول سفارش داده شده در صورت وجود هر مشکلی می توانید با شماره تماس ذکر شده در پشت جلد مجموعه آموزشی تماس حاصل فرمایید.

Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95 توجه 2: علت حذف سفارش به صورت پرداخت در محل: با توجه به مشکلات عدیده ای که برای سفارشات پرداخت در محل به وجود آمده است (از قبیل طولانی شدن مراحل ارسال به علت سیر مراحل اداری در این حالت، برگشتی بالا به علت عدم مراجعه مامورین اداره پست به آدرس مشتری، هزینه ارسال بیشتر به علت اخذ هزینه خدمات و ارزش افزوده از مشتری، عدم تحویل گیری سفارش از طرف برخی افراد بی مسئولیت و …) که نارضایتی مشتریان را به دنبال داشته است، از ابتدای سال 94 این حالت حذف شده و سفارش محصولات فقط به صورت پرداخت آنلاین مقدور می باشد. در این حالت سفارشات سریعتر و با هزینه کمتر به مشتریان ارسال شده و درصد برگشتی ها نیز نزدیک به صفر می باشد. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای خرید مراجعه فرمایید.

Check آموزش برنامه نویسی حرفه ای با FORTRAN 95 مشاوره و پشتیبانی: با تماس با بخش فروش شرکت مهندس یار با شماره 66565949 در صورتی که هر سوالی در ارتباط با نحوه سفارش محصولات و سایر خدمات مجموعه داشته باشید در خدمت شما می باشیم.

پشتیبانی مهندس یار


راهنمای خرید از وب سایت مهندس یار

عضویت در کانال تلگرام مهندس یار

صفحه اینستاگرام مهندس یار مهندسی عمران  آموزش طراحی سایت و برنامه نویسی آموزش تعمیر خودرو و جوشکاری


آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح

آموزش تصویری استاتیک و مقاومت مصالح ویرایش سوم

این نرم افزار آموزشی مفاهیم مختلف درس های استاتیک و مقاومت مصالح را به صورت گرافیکی و با استفاده از انیمیشن و تصویر به صورت کاملاً مفهومی آموزش می دهد (100% به زبان فارسی، مالتی مدیا). همچنین با استفاده از ده ها مثال و مساله نمونه حل شده در این مجموعه آموزشی می توانید مهارت های لازم برای حل مسائل این درس های مهم را به دست آورید.

دانلود نمونه درس های آموزشی و مشاهده مشخصات کامل

 

مزیت های تکنولوژی آموزشی مالتی مدیا:

در این روش آموزشی به علت کار در محیط گرافیکی و تصویری، آموزش های ارائه شده برای کاربر کاملاً ملموس است. سرعت یادگیری و ماندگاری مطالب بیشتر بوده و کاربر می تواند در صورت نیاز به دفعات مطالب آموزشی را به سادگی مرور کند. در نتیجه به کارگیری این روش باعث کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت آموزش می گردد.


 

درباره نویسنده

وب سایت مهندس یار به عنوان اولین و تنها مرکز تخصصی اطلاعات فنی مهندسی در کشور روزانه میزبان هزاران دانشجو و مهندس رشته های گوناگون می باشد. برای ادامه این راه نیازمند همکاری و همفکری شما عزیزان می باشیم.
با تشکر
مدیریت گروه نرم افزاری مهندس یار
تلفن مشاوره و ثبت سفارش: 02166576264

ارسال های دیگر | مشاهده وب سایت admin

 

1 نظر

 • رشیدی

  با سلام
  اگر لینک ها رو خریداری کنیم فایل پروژه هایی رو که انجام میده رو هم ارسال می کنین؟

   
 

 

نظر خود را ارسال کنید

ضروری

ضروری

انتخابی